• Přehled zájezdu
 • Kam pojedeme
 • My se postaráme o...
 • V ceně není zahrnuto
 • Recenze
 • Časté dotazy
 • Chci jet s vámi!
V rámci přechodu Öetztálských Alp absolvujeme během 5 dní skialpinistické výstupy na takové rakouské velikány, jakými jsou  Wildspitze 3770 m, Fluchtkogel 3500 m, Weißkugel 3739 m, Similaun 3606 m a Finalspitze 3514 m.
fyzická náročnost zájezdutechnická náročnost zájezdudoprava autemubytováníplná penzepočet dní
Fyzická náročnost
Technická obtížnost
Tam i zpátky pojedeme autem
Spát budeme v horských chatách
 Polopenze
5 dní v horách
Budeme si užívat dlouhé sjezdy a navštívíme památník Ötziho, nejstaršího muže planety. Cesty vedou v ledovcovém terénu přes nejvyšší sedla rakouských Alp. Ochutnáme klasickou rakouskou kuchyni, místní kulinářské pochutiny. Spát budeme v typických horských chatách. Akce je vhodná pro pokročilejší skialpinisty.

 

Jde o vícedenní přechod Ötztálských Alp v ledovcovém terénu. Zájezd se pojede již při minimálním počtu 4 účastníků. Maximální velikost skupiny je 6 osob na jednoho horského vůdce.

 

Ubytování:
Ubytování je zajištěno 4x v horských chatách v tzv. Matrazen Lager (postel ve společné noclehárně). Deky jsou na místě na pokoji, je potřeba jen hygienická vložka. Na chatách je k dispozici sprcha a umývárna s toaletou. Platby na chatách jsou převážně v hotovosti.
Strava:
4x polopenze na horských chatách, přes den z vlastních zdrojů (čokoláda, energetické tyčky aj.), teplý čaj do termosky přes den dostaneme na chatách
Náročnost:
Náplní zájezdu jsou vrcholové výstupy a sjezdy na lyžích v ledovcovém terénu v nadmořských výškách 2000 – 3700 m.
Akce je vhodná pro pokročilé skialpinisty a dobré lyžaře. Důležitá je i dobrá fyzická kondice, praktické zkušenosti s cepínem a pohybem na mačkách.
Akce není vhodná pro úplné začátečníky. Jedná se o lyžování a výstupy ve svazích o průměrném sklonu svahu s krátkými náročnějšími pasážemi. Denní porce chůze je 6–7 hodin s delšími sjezdy.
Program vede horský vůdce UIAGM, který má právo v zájmu bezpečnosti účastníků túry upravit, případně je nahradit jinými.
Pro účast na akci je nutné mít sjednané členství u Alpenverein nebo jiné adekvátní pojištění pro skialpinismus a freeride s cestovním pojištěním (v případě zájmu lze za příplatek zajistit).

No details found.

Program zájezdu

Den 1.

Odjezd z ČR do Ventu

V brzkých ranních hodinách odjíždíme z ČR směr Vent.

V odpoledních hodinách vystoupáme z Ventu údolím Niedertaler až na chatu Martin Busch Hutte (2501 m). Odpoledne je možnost nácviku práce s lavinovým vyhledávačem nebo kratší aklimatizační túra nad chatou.

Převýšení: ↑ 600m, cca 3–3,5 hod.

Den 2.

Martin Busch Hütte 2501 m – Similaun 3606 m – Schöne-Aussicht-Hütte 2842 m

Výstup na Similaun Hutte (3019 m), dále výstup na Similaun (3606 m). Následuje sjezd zpět okolo chaty Similaun a výstup na Hauslabjoch (3279 m) kolem pomníku Oetziho. Nakonec sjedeme na chatu Schöne-Aussicht-Hütte (2842 m).

Tento den řadíme mezi náročnější.

Převýšení: ↑ 1470 m ↓ 1100 m, cca 6-8 hod.

Den 3.

Schöne-Aussicht-Hütte 2842 m – Weißkugel 3739 m – Hochjoch-Hospiz 2413 m

Nejprve nastoupáme na Hinter Eis 3270 m a po kratším sjezdu se dostaneme na ledovec Hintereisferner. Pak vystoupáme do sedla Hintereiss Joch 3460 m a strmě posledních 200 výškových metrů až do ski depa.
Odtud lehkým lezením po krátkém hřebeni až na vrchol Weiskugelu (3739 m) s nádhernými výhledy do Itálie i do Rakouska.
Poté přijde asi 10 km dlouhý, ale technicky nenáročný sjezd až na chatu Hochjoch-Hospiz (2413 m).

Převýšení: ↑ 1200 m ↓ 1500 m cca 6-7 hod.

Den 4.

Hochjoch-Hospiz 2413 m – Fluchtkogel 3500 m – Vernagthütte 2755 m

Z chaty Vernagthütte začíná výstup po ledovci Vernagtferner až do sedla Brochkogel (3423 m), dále po ledovci Taschachferner až do sedélka pod Wildspitzi (ski depo), a zde po JZ hřebeni až na vrchol nejvyšší hory Tyrolska a druhé nejvyšší hory Rakouska Wildspitze s výškou 3770 m. Stejnou cestou dolů do ski depa a následuje dlouhý a krásný sjezd přes sedlo Mitterkar Joch 3468 m. Zde sestoupáme obtížnějším žlabem nebo po zajištěném úseku až na ledovec Mitterkarferner, a pak již jen na lyžích z kopce dolů přes chatu Breslauer Hutte 2840 m až do Ventu 1900 m.
Převýšení: ↑ 1000m ↓ 1900m, cca 5-6 hod.

Odjezd do ČR.

Den 5.

Vernagthütte 2755 m – Wildspitze 3770 m – Vent 1900 m

Z chaty Vernagthütte začíná výstup po ledovci Vernagtferner až do sedla Brochkogel (3423 m), dále po ledovci Taschachferner až do sedélka pod Wildspitzi (ski depo), a zde po JZ hřebeni až na vrchol nejvyšší hory Tyrolska a druhé nejvyšší hory Rakouska: Wildspitze s výškou 3770 m. Stejnou cestou dolů do ski depa a následuje dlouhý a krásný sjezd přes sedlo Mitterkar Joch (3468 m). Zde sestoupáme obtížnějším žlabem nebo po zajištěném úseku až na ledovec Mitterkarferner, a pak již jen na lyžích z kopce dolů přes chatu Breslauer Hütte (2840) m až do Ventu( 1900 m).
Převýšení: ↑ 1000 m ↓ 1900 m, cca 5-6 hod.

Odjezd do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje:

• dopravu minibusem Praha – Vent a zpět
• vedení túry horským vůdcem UIAGM (dále jen HV)
• náklady HV na ubytování a stravu
• profesní pojištění HV
• zákonné pojištění CK
• zapůjčení následujícího technického a lezeckého vybavení - cepín, mačky, sedák, helma, karabiny, smyčky

 

V ceně zájezdu není zahrnuto:

• 4x ubytování s polopenzí na horských chatách cca 50EUR/noc
• pojištění (za příplatek možno zajistit)
• skialpové a lavinové vybavení (za příplatek možno zajistit)

 

Budete potřebovat toto vybavení:

Povinné vybavení:
 • skialpinistické lyže, boty a vázání, stoupací pásy, teleskopické hole, stoupací železa na lyže (tzv. haršajsny)
 • lavinový vyhledávač (pípák, náhradní baterky), lavinová lopata, lavinová sonda, nouzový bivakovací pytel pro 2 osoby do dvojice
 • mačky, lehký turistický cepín, helma, sedák, karabiny, smyčky, prusíky (za příplatek možno zajistit)
 • batoh 30 – 40l max. nebo lavinový batoh (ABS, Snowpulse po domluvě lze za příplatek zajistit)
 • nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex), péřová bunda, nebo vesta, softshellová (fleecová) bunda nebo vesta, softshellové kalhoty, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (2 páry), termoska min. 0,5l , láhev na pití nebo camelback (1,5 – 2 l v zatepleném obalu), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice
 • kvalitní sluneční brýle, lyžařské brýle, ochranný krém proti slunci, pomáda na rty, čelovka
 • hygienická vložka do spacáku
 • lékárnička s obvazovým materiálem, tape páskou a lepenkou na puchýře, léky na bolest (paralen, Ibalgin), průjmová onemocnění (smecta, černé uhlí, endiaron)
Doporučené vybavení:
 • šátek, kšiltovka, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS, foťák, telefon, nabíječky, náhradní baterky do čelovky, OP, kartičku pojištění, dostatečnou hotovost na platby na chatách

Zatím nám hodnocení tohoto zájezdu nikdo nenapsal. Buďte první!

Buďte první, kdo nám napíše recenzi! “Skialpový ráj v Öetztalu”