ferrata

VIA FERRATA SLANÝ

Via Ferrata ve Slaném opět otevřena!

Slaný bylo požehnáno kvalitním černým uhlím, slaným podzemním jezerem a bohatou historií. Jeho dalším pokladem je vyhaslá sopka, Slánská hora.
Seznamte se s ní zblízka!

Na Slánské hoře si každý najde něco svého. Z jedné strany na ni vede naučná stezka, na vrcholu se dotknete historie a v severním svahu si můžete protáhnout svaly na jediné Via Ferratě ve Středních Čechách.

Bude to tam bavit i mě?

Ve Slaném si zasportují děti i zkušení lezci.

Na Via Ferratě ve Slaném najdete krátké cvičné cesty obtížnosti B, cesty střední obtížnosti i 2 cesty obtížnosti D/E, které jsou aktuálně vůbec nejtěžšími ferratovými cestami v Čechách.
Autor naší Ferraty, Karel Bělina, slavný horolezec a tvůrce Via Ferraty v Děčíně se postaral o to, abyste se u nás nenudili.
Celkem tu můžete zlézt 7 cest s různými variantami a projít se po 2 lanových mostech. Máme cesty pro začátečníky, rodiny s dětmi i ferratové profíky.
Zajímají vás nákresy cest a vysvětlení jejich obtížnosti? Zkuste tohle tlačítko:

Ferrata v médiích

Co když nemám ferratové vybavení?

Veškeré vybavení na Via Ferratu i do hor vám rádi zapůjčíme v naší půjčovně.

Naučíte mě to?

Pořádáme ferratové kurzy pro začátečníky, pokročilé i profíky. Navíc máme i kurz ferratového lezení s dětmi a pro děti.
Nemáme rádi zbytečné papírování, proto termíny kurzů nevypisujeme. Domluvíme se s vámi na termínu, který vám vyhovuje.

A kde že to je?

Tady najdete odkaz na mapu:

Jak se tam dostanu?

Do Slaného se dobře dostanete vlakem, autobusem i autem. Z vlaku vystupte na zastávce "Slaný předměstí" a z autobusu na zastávce "hotel Praha".
Vlak ani autobus parkovat asi nebudete, ale parkoviště pro auta všech velikostí byste u nás chvíli hledali.
Nejbližší parkovací místa najdete v Bienerově ulici. Odtud to k ferratě je 5 minut volnou chůzí. Další místa k parkování najdete v ulici Lázeňská, u hasičárny.
Prosíme vás, neparkujte v okolních ulicích, zejména v ulicích Chadalíkova, Pod Horou a Okružní. Pokud na vás nezbyde místo v Bienerově ulici ani u hasičárny, tak si prohlédněte naše náměstí. Je tu placené, bezpečné parkování, ze kterého to je ke Slánské hoře krásná procházka.
Proč je parkování tak důležité? Provoz Via Ferraty ve Slaném je podmíněn dohodou s městem a jeho občany. Pokud místní kvůli návštěvníkům ferraty nebudou mít místo před svými domy, mohlo by se stát, že dohoda s městem padne. A to přece nechceme. 😉