All for Joomla All for Webmasters

Ferratové kurzy

Ferrata neboli zajištěná cesta je lezecká cesta s fixními lany a dalšími pomůckami pro lezení jako například stupačky a jiné umělé pomůcky. Pro lezení ferrat se používá: horolezecký sedák a helma, Via Ferrata set, odsedávka, karabina.

Kurz pro začátečníky

Prvním krokem k lezení ferrat je seznámení se s vybavením a nácvik jištění. Základní techniky Vás naučí vyškolení instruktoři a zodpoví veškeré dotazy a nejasnosti. Seznamovací kurz trvající 2-3h Vám toto poskytne i se samotným vylezením Vaší první ferraty. Do kurzu je možno zapojit celou rodinu (až 6 osob), v ceně je zahrnuto půjčovné veškerého potřebného vybavení. Na vlastní náklady se jen musíte dopravit na místo určení a popřípadě si sebou vzít něco dobrého na zub.

Kurz pro pokročilé

Pokud již na ferratách lezete a máte zájem rozvíjet a zdokonalovat vaše znalosti a dovednosti, máme kurz přesně pro Vás. Naučíte se v něm náročnější práce s lanem, budete slaňovat ze skály a spouštět na laně druhého lezce. Zjistíte, jak zajistit dopomoc pro lezce méně zdatné a sami si budete rozvíjet své lezecké techniky. Pro ty, kteří to zvládnou, budou čekat na přelezení cesty vyšší obtížnosti (obtížnost C a těžší). Závěrem kurzu jsou základy první pomoci, protože nikdy nevíte, kde a kdo bude potřebovat právě vaši pomoc! Doprava a stravování není v ceně kurzu.
Časové rozpětí kurzu: 1 den

Pro profíky

Kurz, který se bude líbit všem. Víkend, ve kterém si vyzkoušíte a hlavně naučíte opravdu vše. Takovýto zážitek pro Vás chystáme v kurzu pro ty, kteří nechtějí jen lézt, ale také v nouzi umět pomoc. Naučíte se různé záchranné techniky, vyprošťování raněného, základní druhy kladkostrojů a mnohem víc. Dopomoc na vrchol a zase dolů již pro Vás nebude žádnou překážkou. Sebou si můžete vzít vybavení, které máte, co nemáte, zajistíme my. Ubytování a stravování pro případ přespání není v ceně kurzu.
Časové rozpětí kurzu: 1-2 dny

Lezení ferrat s dětmi

Pokud máte děti jako malé opičky, jsou zvyklé na pohyb v přírodě a nevadí jim menší túry, pak právě ferraty by je mohly zaujmout. Ale i ferraty mají svá pravidla, a děti nám jsou vším, je třeba se vše správně naučit. To zajišťují naši proškolení instruktoři, kteří se Vám po celou dobu trvání kurzu budou věnovat, a zároveň zajistí potřebné vybavení. Takže na Vás je jen dorazit na místo určení, přivézt si dobrou náladu a sváču dle vašich malých jedlíků.

© Copyright 2017 Summit travel s.r.o.