All for Joomla All for Webmasters

Výstup na Gran Paradiso 

doprava

vlastní/mikrobus

počet dní

3 dni

ubytování

horská chata

počet účastníků

2 a více

strava

vlastní

obtížnost

3-4

Gran Paradiso – nejvyšší italská čtyřtisícovka ležící čistě na italském území. Hora ční osamoceně v hlavním hřebeni Grajských Alp, v centru stejnojmenného národního parku. Je jen několik čtyřisícovek, z jejichž vrcholu můžete zároveň obdivovat Matterhorn, Monte Rosu a Mont Blanc a právě Gran Paradisol k nim patří. Jen je potřeba mít štěstí na počasí.

 

Přestože vrchol patří k nejsnadněji dostupným čtyřtisícovkám, rozhodně se nejedná o lehkou túru. Náš výstup prakticky kopíruje trasu prvolezců a vede od chaty Vittorio Emanuele II. po ledovci Gran Paradiso. Díky vyšším nadmořským výškám, ve kterých se budeme pohybovat, lze tuto akci pojmout jako ideální aklimatizační túru na Mont Blanc. 

(18.)19.6. – 20.6.2018

5.900,- Kč

Neříkej mi, jaké vzdělání máš. Řekni mi, jak velkou část světa jsi viděl.

V ceně zahrnuto

 • 2x ubytování na horské chatě
 • služby horského vůdce UIAGM
 • informační materiály
 • zákonné pojištění CK a DPH

V ceně nezahrnuto

 • zapůjčení komplet vybavení na ledovec
 • cestovní pojištění
 • pojištění storna zájezdu
 • mapa oblasti Gran Paradiso
 • členství v Alpenverein

Itinerář

DEN 1

.

VÝSTUP NA CHATU RIFUGIO VITORIO EMANUELLE II

Odpolední sraz v osadě Pont (1 960 m), odkud vystoupáme na chatu Rifugio Vittorie Emanuelle II (2 732 m). Večer nás čeká krátká instruktáž a podrobnosti k výstupu.

 –

DEN 2

.

VRCHOL GRAN PARADISO (4 061 M)

Časně ráno zahájíme výstup na samotný vrchol Gran Paradiso (4 061 m). Jdeme nalehko, jen s nezbytnou výstrojí. Výstup vede nejdříve skalním terénem, následně po ledovci a končí výšvihem na skalnatý hřebínek. Zpátky sestoupíme stejnou trasou. V případě ideálních podmínek sejdeme až k autům a přesuneme se do Chamonnix. Variantou je noc na chatě Rifugio Vittorie Emanuelle II.

 –
DEN 3

.

ZPĚT DO ČR NEBO PŘESUN DO CHAMONIX POD MONT BLANC

Individuální program v Chamonnix dle doporučení, případně individuální sestup z chaty do údolí a ukončení programu. Na program lze plynule navázat přejezdem do Chamonix a vystoupit na nejvyšší vrchol Evropy Mt. Blanc (4 810 m). Podrobnosti Vám rádi sdělíme na vyžádání.

Dodatečné informace

Doprava

Doprava není do ceny zájezdu zahrnuta. Sraz účastníků je první den v odpoledních hodinách v údolí Aosta (případně v Chamonnix, tak abychom ušetřili náklady za průjezd tunelem). Odjezd poslední den kolem poledne.
4 účastníci = 1 horský vůdce UIAGM

DOPRAVA MIKROBUSEM

Nejvhodnějším spojením je letecká přeprava Praha – Ženeva (3 – 4 000 Kč). Variantou jsou pravidelné autobusové a vlakové linky (přímé spoje cca 12-14 h s cenou 2-4 000 Kč dle varianty). V případě, že se dají dohromady nejméně 4 zájemci o naši dopravu, zajistíme za příplatek dopravu autem nebo mikrobusem. Individuálním zájemcům se pokusíme zajistit spolujízdu s vůdcem či ostatními účastníky.
Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň

 

Ubytování

Ubytování je zajištěno na horské chatě Rifugio Vittorio Emanuelle II (2 732 m). Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka (tzv. „bílá paní“). Pokud nejste členy alpského svazu (např. Alpenverein), je nutné doplatit cenu noclehů na chatě (12 €), která je pro nečleny vyšší. Variantou je druhá noc v turistické ubytovně v Chamonnix. Zájezd je možné prodloužit o noc na chatě v údolí Aosta před začátkem akce. Počítejte s náklady 20-25 eur/os, případně lze přespat v nedalekém kempu.

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Na chatě je možnost si snídani nebo večeři objednat (hlavní jídlo cca 12 €, snídaně cca 10 €, polopenze 21 €). K dispozici je pitná voda i WC. Chata není vybavena kuchyňkou ani nádobím, nádobí i vařič musíte mít vlastní.

Náročnost 3-4

Ačkoliv je výstup na Gran Paradiso veden klasickou cestou, patří již mezi náročné vysokohorské túry. Nezbytné předpoklady každého z účastníků jsou: perfektní zdravotní stav, fyzická zdatnost, kvalitní vybavení a adekvátní horské zkušenosti. Budeme se pohybovat v ledovcovém, skalním a místy i značně exponovaném terénu, v nadmořských výškách 800 – 4 010 m s denním převýšením až 1 300 m a délkou túr až 9 h.

 

Vybavení

.

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • turistické mačky
 • turistický cepín
 • 2x HMS karabina
 • sedací úvazek
 • přilba
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

rukavice, brýle, batoh, telefon, vak na vodu, opalovací krém, nepromokavé a větru odolné oblečení (typ Goretex), návleky

Garant akce

Zájezd vede horský vůdce UIAGM, který má právo v zájmu bezpečnosti účastníků túry upravit, případně je nahradit jinými. Pro účast na akci je nutné mít sjednané členství u Alpenverein (s nímž počítá i levnější cena za ubytování) nebo jiné adekvátní pojištění pro skialpinismus a freeride s cestovním pojištěním.

 

Doplňující informace

Pro skupiny min. 2 osob zorganizujeme tento zájezd v libovolném termínu, ideálně od července do poloviny září.

Zájezd pořádá CK V-tour.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky, sněhovou a lavinovou situaci je vyhrazena změna programu. V krajním případě si taktéž vyhrazujeme možnost z těchto důvodů posunout termín akce až o 1 týden!

+420 724 883 613

ZAVOLEJTE NÁM

info@summittravel.cz

NAPIŠTE NÁM

Nenechte si ujít:

Heliskiing ve Švédsku – lyžování v prašanu → březen až květen 2020

Nejdostupnější alpské čtyřtisícovky 2020

Skialpové túry – Silvretta z Wiesbadenerhütte 2020

Skialpový ráj v Öetztalu 2020

© Copyright 2017 Summit travel s.r.o.