All for Joomla All for Webmasters

Nejdostupnější alpské čtyřtisícovky 

doprava

vlastní/mikrobus

počet dní

5 dní

ubytování

horská chata

počet účastníků

4-6

strava

polopenze

obtížnost

3-4

Walliské Alpy jsou se svou průměrnou nadmořskou výškou nejvyšším pohořím v Evropě. Na jejich území najdeme 35 vrcholů přesahujících pro Alpy magickou hranici 4 000 m. Pokusíme se o výstupy hned na tři z nich: Allalinhorn (4 027 m), Strahlhorn (4 190 m) a Alphubel (4 205 m). Základnou nám bude chata Britannia Hütte nacházející se nad lyžařským střediskem Saas Fee ve výšce 3 030 m. Záměrně všechny vrcholy z našeho výběru patří k těm nejsnáze dostupným a bez výjimky nabízí opravdu nádherné výhledy na tzv. korunu Alp, tedy nejvyšší část alpského hřebene, jemuž vévodí nedaleká Monte Rosa a fotogenický Matternhorn.

13.4. – 17.4.2019

AKCE FIRST MINUTE – 17.900 (do 30.11.2018)

od 1.12.2018 – 18.900 Kč

Pokud si myslíte, že dobrodružství je nebezpečné, pak zkuste rutinu. Ta je smrtelná.

V ceně zahrnuto

 • 4x ubytování
 • 3x polopenzi
 • lanovky na Felskinn (32 CHF) a na Allalinhorn (56 CHF)
 • služby horského vůdce UIAGM
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH

V ceně nezahrnuto

 • doprava autem nebo mikrobusem
 • půjčení lavinového vybavení
 • členství v Alpenvereinu (na požádání zařídíme)
 • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
 • nečlenové Alpenvereinu 12 CHF/noc

Itinerář

DEN 1
ČR – ŠVÝCARSKO
Odpolední sraz v lyžařském středisku Saas Fee. Výjezd poslední lanovkou na Felskinn, snadný nástup k chatě Brittania Hütte (3 030 m).

 

DEN 2
FLUCHTHORN (3 795 M)
Aklimatizace je klíčem k úspěšným výstupům. Abychom se postupně vyrovnali s markantní změnou výšky, strávíme den na blízkém ledovci a rozjezdíme se v rámci lyžařského střediska, případně podnikneme snadný výstup na vrchol Fluchthorn (3 795 m).

 

DEN 3
STRAHLHORN (4 190 M)
A teď již vážně. Prvním vrcholem ze slibované trojice čtyřtisícovek je Strahlhorn (4 190 m). Když se jeho ledovce zbarví do oranžova vycházejícím sluncem, není lákavější mety. Odměnou nám budou výhledy na masiv Monte Rosy i monumentální pyramidu Matterhornu. Dlouhý sjezd do údolí do Saas Almagell, odtud taxi do Saas Fee, kde se ubytujeme.

 

DEN 4
ALLALINHORN (4 027 M)
Při výstupu na panoramatický vrchol Allalinhorn (4 027 m) si výrazně pomůžeme lanovkou, která nás vyveze 500 výškových metrů pod vrchol. Prohlédneme si všechny hory, na které jsme lezli v předchozích dnech. Sjezd na chatu Langfluh, kde se ubytujeme.

 

DEN 5
ALPHUBEL (4 205 M)
Čeká nás výstup na Alphubel (4 205 m) se svým charakteristickým tvarem stolové hory. Při výstupu se budeme kochat krásou Bernských Alp i Weissmiesu na protější straně údolí. Odpoledne pak sjedeme do Saas Fee a vyrazíme na zpáteční cestu do ČR.
Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky, sněhovou a lavinovou situaci je vyhrazena změna pořadí túr, případně i volba jiných. V krajním případě si taktéž vyhrazujeme možnost z těchto důvodů posunout termín akce až o 1 týden!

Dodatečné informace

Obecné informace

.
Doprava
Do ceny zájezdu není doprava zahrnuta. Příjezd do Sass Fee vlastním automobilem je třeba naplánovat tak, abychom stihli ještě výjezd poslední lanovkou a vystoupat na chatu. Vzdálenost z Brna do Saas Fee je 1 100 km (13 h), z Prahy pak 870 km (11 h). V případě zájmu je možné pobyt prodloužit o nocleh před začátkem programu i na jeho konci a vyhnout se tak nočním přejezdům.
6 účastníků = 1 horský vůdce UIAGM

DOPRAVA MIKROBUSEM
V případě, že se dají dohromady nejméně 4 zájemci o naši dopravu, zajistíme za příplatek dopravu autem nebo mikrobusem. Individuálním zájemcům se pokusíme zajistit spolujízdu s vůdcem či ostatními účastníky.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice

 

Ubytování
Ubytováni budeme na horských chatách Britannia a Langfluh ve společné ložnici (tzv. Matrazenlager). Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka do spacátku (tzv. „bílá paní“). V údolí pak na jednu noc v pensionu. Případní nečlenové Alpenvereinu musí počítat s doplatkem cca 10-12 CHF/noc za ubytování.

 

Stravování
Na chatách je zajištěna strava formou polopenze. Večeře se skládá z tříchodového menu: polévka, hlavní chod, dezert. V údolí je součástí ubytování snídaně. Během túr se s žádnou chatou nepotkáme, svačinu tedy musí mít účastníci s sebou v batohu.
Náročnost 3-4
Náplní programu jsou vrcholové výstupy a sjezdy na lyžích v ledovcovém terénu v nadmořských výškách 2 000 – 4 300 m. Akce je vhodná i pro průměrné lyžaře, důležitá je však dobrá fyzická kondice, zkušenosti s chůzí v lanovém družstvu, manipulací s cepínem a pohybem v mačkách. Výhodou je osobní zkušenost s pohybem ve výškách nad 4 000 m. Akce není vhodná pro úplné začátečníky, ale spíše pro ty, kteří už nějakou dobu skialpinismus provozují.

 

Vybavení
POVINNÉ VYBAVENÍ
• skialpinistické lyže, boty a vázání, stoupací pásy, teleskopické hole, stoupací železa na lyže (tzv. haršajsny),
• lavinový vyhledávač (pípák), lavinová lopata, lavinová sonda, nouzový bivakovací pytel (pro 2 osoby),
• mačky, lehký turistický cepín, sedací úvazek, 2x šroubovací karabina, 1x karabina HMS, 1x sešitá plochá smyčka (dyneema) 120 cm, repšňůra ø 6 mm v délkách 1, 3 a 5 m,
• batoh 30 – 45 l s bederní a hrudní fixací,
• nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex, Dermizax, Cutan apod.), softshellová (fleecová) bunda, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (+rezervní), láhev na pití nebo camelback (1,5 – 2 l), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice,
• kvalitní sluneční brýle, lyžařské brýle, ochranný krém proti slunci, pomádu na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20), čelovku (co nejmenší), hygienická vložka do spacáku pro spaní na chatách.
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ
lavinový batoh (ABS nebo Snowpulse), šroub do ledu, blokant (Tibloc), čelenka, šátek, kšiltovka, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS.

 

Lanovky
Při realizaci programu se neobejdeme bez využití lanovky Saas Fee – Felskinn (30 CHF) a lanovky na Allalinhorn (53 CHF). Obě jsou zahrnuty do ceny zájezdu.

 

Garant akce
Program vede horský vůdce UIAGM, který má právo v zájmu bezpečnosti účastníků túry upravit, případně je nahradit jinými. Pro účast na akci doporučujeme mít sjednané členství v Alpenverein s adekvátním pojištěním pro skialpinismus.

 

Doplňující informace
Pro skupiny min 2 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu.

+420 724 883 613

ZAVOLEJTE NÁM

Nenechte si ujít:

Aconcagua – nejvyšší vrchol Ameriky → 30.1. – 18.2. 2019 brzy odlétáme PŘIDEJTE SE !!!

Exotický skialp a freeride v Africe, Maroko → 25.2.-4.3.2019

Heliskiing ve Švédsku – lyžování v prašanu → březen až květen 2019

Nejdostupnější alpské čtyřtisícovky → 13.-17.4.2019 – AKCE FIRST MINUTE !!!

© Copyright 2017 Summit travel s.r.o.