All for Joomla All for Webmasters

    – MEXIKO –

doprava

letecky

počet dní

15 dní

ubytování

chata, penzion

počet účastníků

6-14

strava

snídaně

obtížnost

3-4

Mexiko

od moře do oblak

Mexiko je přívětivou a exotickou zemí mnoha tváří. Proslulo vynikající kuchyní, výrazným kulturním bohatstvím a přírodními krásami. Během 16 denní expedice navštívíme nejvyšší vulkány Střední Ameriky, které zdobí ledovcové čepice a úchvatné vrcholové krátery. Po náležité aklimatizaci se pokusíme o výstup na Pico de Orizaba, nejvyšší vrchol celého Mexika. Odpočinek po fyzické námaze nabídnou návštěvy poklidných „puebel“, pestrobarevných tržišť, termálních koupališť, pyramid Teotihuacánu a především závěrečný relax na plážích Karibiku a ve vodních parcích. Nezapomeneme ani na prohlídku hlavního města Ciudad de México, největšího náměstí latinské Ameriky (El Zócalo), domu Fridy Cahlo a samozřejmě si vychutnáme exotické ovoce, čerstvé džusy, voňavé kukuřičné tortily i tradiční čokoládu.

28.4.-13.5.2018

20.10.-4.11.2018

41.900,- Kč / osobu + letenka

Pokud si myslíte, že dobrodružství je nebezpečné, pak zkuste rutinu. Ta je smrtelná.

V ceně zahrnuto

 • 12x ubytování v hotelích
 • 1x spaní ve stanech
 • 2x ubytování na horských chatách/ ve stanech
 • 6x snídaně
 • pozemní doprava po Mexiku
 • vstupy do NP v rámci programu
 • vstupné do Casa Azul Frida Cahlo
 • vstupné do Teotihuacán
 • zapůjčení vybavení pro výstup na Iztacíhuatl a Pico de Orizaba
 • služby českého a místního průvodce, horského vůdce
 • pojištění storna zájezdu
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH

V ceně nezahrnuto

 • letenky Praha – Cancún – Ciudad de México (cca 25 000 Kč)
 • vodní svět Xel-ha (Xcaret)
 • cestovní pojištění (sjednání pojištění online ZDE)

Itinerář

DEN 1
ČR – MEXIKO
V 7:00 odlet z Prahy do Cancúnu, odkud přeletíme vnitrostátním letem do Ciudad de México. Do hlavního města dorazíme cca ve 22:00. Na noc se ubytujeme v místním hotelu.

 

DEN 2
CIUDAD DE MÉXICO
Ciudad de México se nachází v nadmořské výšce 2 240 m, a tak nám už druhý den zájezdu, přestože se budeme pohybovat ve městě, poslouží jako slušná aklimatizace. V ranních hodinách navštívíme největší náměstí latinské Ameriky, velkolepé El Zócalo, spatříme nástěnné malby Diega Rivery a zastavíme se u domu věhlasné Fridy Cahlo. Odpoledne navštívíme některá z pestrobarevných pouličních tržišť a v neposlední řadě také malebný hrad Chapultepec. Jediný severoamerický královský hrad, který sloužil jako opravdové vladařské sídlo. Noc strávíme pod střechou stejného hotelu.

 

DEN 3
PYRAMIDY TEOTIHUACÁNU
Jako první z celého dne navštívíme skvosty prehispánské mexické kultury, proslulé teotihuakánské pyramidy. V odpoledních hodinách se za pomoci autobusu přesuneme pod stratovulkán Nevado de Toluca. Po cestě se navečeříme a podstoupíme aklimatizační nocleh ve stanech ve výšce cca 4 000 m. Je možné nocovat i níže v 3 500 m. Stanuje se poblíž parkoviště a není tedy třeba nést stan v batohu.

 

DEN 4
NEVADO DE TOLUCA
Čtvrtý den podnikneme buď aklimatizační výstup na vrchol Nevado de Toluca 4 680 m nebo přechod tohoto vrcholu v rámci celodenní túry po hřebeni kráteru. V případě nepříznivého počasí se vydáme kolem jezer Slunce a Luny, přiléhajících k úpatí sopky. Do následujícího dne přenocujeme v hotelu v nedalekém městě Toluca.

 

DEN 5
„PUEBLO MÁGICO“ TAXCO S TERMÁLNÍM KOUPALIŠTĚM IXTAPAN DE LA SAL
Po horském výšlapu předchozího dne, dočerpáme síly návštěvou malebného městečka Taxco, proslulého zpracováním stříbra. Po obědě se přesuneme do města Ixtapan de la Sal, kde navštívíme místní termální koupaliště a vodní zábavní park. Noc strávíme v jednom z tamních hotelů.

 

DEN 6
REFUGIO ALTZOMONI
V ranních hodinách přejedeme k sopce Iztaccíhuatl, třetí nejvyšší hoře Méxica. Od chaty Altzomoni 4 025 m podnikneme aklimatizační túru s možností výstupu k bivaku Refugio de los Cien 4 780 m. Výstup by nám na lehko neměl zabrat více než 2 – 3 hodiny. V podvečer si odpočineme a na chatě Altzomoni přenocujeme. Je zde třeba mít vlastní spacák.

 

DEN 7
VÝSTUP NA VRCHOL IZTACÍHUATL 5 286 M
V brzkých ranních hodinách zahájíme výstup na samotný vrchol. Dle sněhových podmínek je s sebou třeba nést mačky a cepín. Po zdolání vrcholu sestoupíme stejnou cestou k chatě Altzomoni, kde se navečeříme. Posléze přejedeme do malebného města Puebla, tam přenocujeme.

 

DEN 8
ODPOČINKOVÝ DEN V PUEBLE
Síly na další vysokohorský výstup nabereme v Pueble, oslnivém centru koloniální architektury zapsaném v roce 1987 na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Během dne si prohlédneme historické centrum města s jeho velkolepou katedrálou, skvostnou kaplí Rosário i místními tradičními trhy. Navštívíme čtvrť umělců, ulici sladkostí či archeologickou zónu Cholula. V neposlední řadě také nesmíme zapomenout ochutnat tradiční pueblanské jídlo MOLE.

 

DEN 9
PŘESUN K PICO DE ORIZABA
Po snídani se přesuneme do vesnice Tlachichuca na úpatí Pico de Orizaba. Odtud přejedeme jeepy k bivaku Piedra Grande 4 260 m, kde podnikneme krátkou aklimatizační procházku. Po společné večeři se v brzkých hodinách uložíme ke spánku.

 

DEN 10-11
VÝSTUP NA PICO DE ORIZABA
Za doprovodu místního horského vůdce vyrazíme mezi 1 a 2 hodinou v noci k vrcholu Pico de Orizaba. Po 4-5 hodinovém výstupu se přiblížíme k ledovci a podle sněhových podmínek nasadíme mačky. Někdy je nutné nasazovat už před ledovcem. Výstupová část po ledovci zabere další cca. 4 hodiny. Vzhledem k náročnosti sestupu a rychle se měnícím klimatickým podmínkám bychom měly dosáhnout vrcholu nejpozději mezi 12 a 13 hodinou. Po zdárném sestupu zpět do bivaku Piedra Grande přejedeme jeepy do Tlachichucy. Zde se navečeříme a přenocujeme. V případě ideálních podmínek strávíme následující den odpočinkem či návštěvou Tlaxcaly.

 

DEN 12
PŘELET DO CANCÚNU
Většinu dne obětujeme leteckému přesunu zpátky do karibského Cancúnu, kde jsme první den cesty přesedali na vnitrostátní let do Ciudad de México. Tam se ubytujeme v hotelu. Pokud nám zbydou čas a síly, bude následovat večerní prohlídka města.

 

DEN 13-14
RELAX NA PLÁŽI, PŘÍRODNÍ AQUAPARK XEL-HA
Jeden den strávíme relaxováním na jedné z nejhezčích Cancúnských plaží Playa de los Delfines. Na oběd si zajdeme do vynikající restaurace Galeón del Caribe, kde podávají typické krevetové ceviche či pescadillas. V odpoledních hodinách bude následovat volný program.
Den následující navštívíme unikátní vodní svět Xel-ha (či Xcaret) nacházející se uprostřed oblasti Májské Rivéry. Užijeme si šnorchlování a řadu dalších atrakcí zasazených do překrásné krajiny karibského pobřeží.

 

DEN 15
VOLNÝ DEN, CANCÚN – ČR
Den bude vyhrazen pro volný program na pláži či ve městě. Zájemci mohou případně podniknout výlet lodí na Isla de mujeres, navštívit pyramidy v Tulumu či pyramidy v Chichén Itzá. Odlet zpět do ČR.

Dodatečné informace

Doprava
Letecká doprava z ČR do Méxica není do ceny zájezdu zahrnuta. Nemáte-li vlastního oblíbeného prodejce letenek, rádi Vám letenky zajistíme. Orientační cena se pohybuje kolem 25 000 Kč vč. obou přeletů v rámci Mexika.
Začátek a konec programu: Letiště v Cancúnu

PŘEPRAVA PO MÉXICU
Na začátku zájezdu se z Cancúnu přesuneme do Ciudad de México ještě letecky. Posléze budeme využívat místní autobusy a terénní auta.

 

Ubytování
Ve městech budeme nocovat v místních hotelích a penzionech. V horách budeme spát na horských chatách, případně ve vlastních stanech. Všechna místa na stanování jsou dostupná autem, takže není třeba nosit stan na zádech.

 

Stravování

 

Stravování je zajištěno formou snídaně pouze v některých hotelích a v horách během výstupu na Pico de Orizaba. Většinu jídla si musejí účastníci zájezdu obstarat sami. Budeme využívat lahodné mexické kuchyně, potraviny není problém průběžně doplňovat.

VODA
Vodě z vodovodu se doporučujeme vyhnout, případně ji desinfikovat. Po celou dobu zájezdu je možné kupovat vodu balenou.

 

Náročnost 3-4
Jedná se o 16 denní zájezd expedičního typu. Výlety do národních parků a hor se budou prolínat s návštěvou kulturních památek a měst. Bude tedy čas si mezi jednotlivými výstupy odpočinout. Všechny túry a výlety jsou nalehko, bez nutnosti nošení těžkých batohů. Samotný výstup není nijak technicky náročný, všechny vrcholy jsou dostupné turisticky. Stačí základní znalost chůze v mačkách a použití turistického cepínu. Náročnost je dána především nadmořskou výškou hlavních vrcholů, na které je třeba ve vrcholový den vystoupat přes 1 300 m. Výstup však není povinný a lze jej vynechat.

 

Vybavení
POVINNÉ VYBAVENÍ
Spací pytel vhodný i pro teploty kolem mínus 5°C, karimatka, stan, kvalitní a pohodlný batoh (stačí středně velký 30 – 40l), čelovka, vysoké trekové boty a sandály, nepromokavá bunda, teplé oblečení, rukavice (i teplé), čepice, návleky, termoprádlo, sluneční brýle s dobrým filtrem.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ
přípravek na dezinfekci vody, trekové hole.

 

Doplňující informace
Většina vstupů na kulturní památky a do aquaparku je započítána v ceně zájezdu. Jinak kurz mexického pesa se pohybuje okolo 1peso = 1,5 Kč a obecně se ceny potravin a služeb podobají cenám v ČR. Např. ovoce a zelenina či jídlo zakoupené v pouličních stáncích je ekonomičtější než u nás, ceny v restauracích jsou srovnatelné. Zhruba 500 pesos/den/osoba za jídlo a pití by mělo být dostačující či až mírně nadhodnocené.

Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu.

Zájezd pořádá CK V-tour.

+420 724 883 613

ZAVOLEJTE NÁM

Nenechte si ujít:

Heliskiing ve Švédsku – lyžování v prašanu → březen až květen 2019

Nejdostupnější alpské čtyřtisícovky → 13.-17.4.2019

Skialpové túry – Silvretta z Wiesbadenerhütte → 13.3.-17.3.2019

Skialpový ráj v Öetztalu → 18.-22.4.2019

© Copyright 2017 Summit travel s.r.o.