All for Joomla All for Webmasters

Írán s výstupem na Damávand 

doprava

letecky

počet dní

11 dní

ubytování

pension

počet účastníků

6-12

strava

vlastní

obtížnost

4

Starodávná Persie patřila odpradávna mezi nejvyspělejší kouty planety. Během naší návštěvy se necháme okouzlit místní vzdělaností a přátelským přístupem obyvatel, snažících se prostřednictvím turismu vyvrátit nepravdivé mýty, které se o zemi šíří. Iráncům na tom, jak je jejich země v zahraničí vnímána, velice záleží. Užijeme si přívětivé okolí a spoustu milých setkání, během kterých s námi místní budou chtít probírat situaci u nás, v Evropě, a nebo nám rádi poodhalí místní zvyky, tradice a způsoby života.

Během cesty po této neobyčejné zemi nelze opomenout perlu místní kultury a historie město Isfahán s mnoha památkami zařazenými na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, světoznámou výrobu perských koberců, bazary doslova přetékající kořením a drahými kovy a v neposlední řadě orientální kuchyni. Pro mnohé však bude hlavním cílem cesty výstup na nejvyšší asijský vulkán Damávand (5 671m), který patří mezi relativně snadno dostupné vrcholy. Aklimatizací nám bude výstup na Mt. Tochal (3 933 m), tyčící se přímo nad Teheránem.

16.-26.6.2018

20.900,- Kč / osobu + letenky

Neříkej mi, jaké vzdělání máš. Řekni mi, jak velkou část světa jsi viděl.

V ceně zahrnuto

 • místní dopravu
 • 7x ubytování v hostelech
 • 3x ubytování na horské chatě
 • služby průvodce
 • služby místního horského vůdce na Damávand
 • permit pro výstup na Damávand
 • výlet do pouště
 • pojištění storna zájezdu
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH

V ceně nezahrnuto

 • letenka (cca 8 000 Kč)
 • vstupní vízum cca 75€
 • cestovní pojištění (sjednání pojištění online ZDE)

Itinerář

Dodatečné informace

Doprava
Letecká doprava z ČR do Íránu není do ceny zájezdu zahrnuta. Nemáte-li vlastního oblíbeného prodejce letenek, rádi vám letenky zajistíme. Orientační cena se pohybuje kolem 8 000 Kč vč. tax. Ideální jsou přímé lety z Prahy (Vídně) do Teheránu nebo Isfahánu.
Začátek a konec programu: Teherán (Isfahán)

 

PŘEPRAVA PO ÍRÁNU
K přepravě po Íránu využíváme pronajatý mikrobus, případně místní dopravu.

 

Ubytování
Po celou dobu pobytu spíme v hostelech, v horách pak v horských chatách. Pro spaní na horských chatách doporučujeme spací pytel. Vlastní stan není třeba.

 

Stravování
Stravu si zajišťuje každý individuálně z vlastních zásob, které lze snadno a levně průběžně dokupovat v obchodech a na tržištích. Příležitostně je možné využít pouličních jídelen nebo restaurací (ceny jsou nižší než v ČR). Na horských chatách lze zakoupit základní občerstvení a vařič tak není třeba. Během výstupu na Damávand lze zajistit polopenze.
Voda z kohoutku či ověřených zdrojů je bez problémů pitná, v případě pochybností doporučujeme klientům dezinfikovat vodu Sanosilem nebo převařením. Lze kupovat také vodu balenou.

 

Náročnost 4
Jedná se o 11denní výpravu zaměřenou na poznání nejzajímavějších míst Íránu. Postupně se zaklimatizujeme tak, abychom byli připraveni na vyvrcholení programu, kterým je bezesporu výstup na nejvyšší horu Íránu, mohutný vulkán Damávand. Technicky není ani tento výstup obtížný, adekvátní fyzická kondice je však nezbytná. Vrcholový den je třeba vystoupat 1 400 m. Program je koncipován tak, aby byla příležitost se seznámit s historií i místní architekturou. Pro výstup na Damávand navíc využijeme služeb místního horského vůdce. Batohy si lze nechat vynést zvířaty.

 

Vybavení
Spací pytel vhodný i pro teploty kolem nuly, kvalitní a pohodlný batoh, čelovka, vysoké trekové boty a sandály, trekové hole, benzinový vařič, nádobí, přípravek na dezinfekci vody, zimní outdoorové oblečení (včetně sněhových návleků, rukavic, čepice), případně také mačky a turistický cepín ( ty lze za poplatek zapůjčit i na místě)

 

Doplňující informace

 

BEZPEČNOST
Írán patří i přes současné bezpečnostní hrozby v okolních státech k nejbezpečnějším zemím celého regionu. Doposud nejsou známy žádné případy násilí v zemi. Místní obyvatelé a hlavně vláda ve snaze změnit to, jak je Írán ve světě vnímán, působí vlídným a přátelským dojmem. Návštěvníci si tak mohou užívat neobyčejně milého přijetí od místních a velmi příjemné atmosféry ve společnosti

 

VÍZA
Pro vstup do země je třeba obdržet víza. Nejjednodušší cestou je vízum vyřídit přímo na letišti, kde každý návštěvník obdrží 15-ti denní turistické vízum za poplatek 75 euro. Víza lze zajistit i dopředu přes ambasádu v Praze, nicméně tento postup je zdlouhavější a dražší.
Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu.

 

Zájezd pořádá CK V-tour.

+420 724 883 613

ZAVOLEJTE NÁM

info@summittravel.cz

NAPIŠTE NÁM

Nenechte si ujít:

Heliskiing ve Švédsku – lyžování v prašanu → březen až květen 2020

Nejdostupnější alpské čtyřtisícovky 2020

Skialpové túry – Silvretta z Wiesbadenerhütte 2020

Skialpový ráj v Öetztalu 2020

© Copyright 2017 Summit travel s.r.o.