All for Joomla All for Webmasters

Indický Ladákh s výstupem na Stok Kangri

doprava

letecky

počet dní

16 dní

ubytování

stan,pension

počet účastníků

5-12

strava

plná penze

obtížnost

4

Indický Ladákh vás okouzlí svou neopakovatelnou atmosférou. Drsné podhůří Himálaje je protkáno rozeklanými údolími, ve kterých přímo září buddhistické kláštery vyzdobené modlitebními vlaječkami. Během 16denní výpravy prozkoumáme nejdříve okolí Lehu, správního města celé oblasti. V sérii jednodenních výletů navštívíme kromě samotného města blízké buddhistické kláštery a zájemci mohou vyjet až do Khardung La (cca 5 602 m), které se řadí k nejvyšším sjízdným sedlům světa. Během třech dnů se postupně aklimatizujeme na vysokou nadmořskou výšku, abychom si mohli užít 8denní trek, který následuje. Ten nás již zavede do nitra místních hor, kde si budeme moci vychutnat pravou atmosféru indického Himálaje. Po cestě překonáme dvě vysoká sedla Ganda La (4 961 m) a Stok La (4 855 m), která nabídnou panoramatické výhledy a navštívíme řadu horských vesniček. Celý trek půjdeme pouze s malými batohy, veškeré zázemí včetně jídla budeme mít zajištěné. V případě přízně počasí a dobré aklimatizace zakončíme náš pobyt v horách výstupem na šestitisícovku Stok Kangri (6 153 m), který bude zlatým hřebem našeho pobytu v Ladákhu. Při zpáteční cestě si také nenecháme ujít prohlídku hlavního města Indie, Dillí, kde budeme obdivovat majestátní koloniální architekturu a pestrou nabídku místních trhů.

4.-19.8.2018

24.900,- Kč / osobu + letenky

Neříkej mi, jaké vzdělání máš. Řekni mi, jak velkou část světa jsi viděl.

V ceně zahrnuto

 

  • společnou dopravu lokálními autobusy a pronajatými jeepy
  • 7x nocleh v hostelu
  • 7x ubytování v kempu včetně stanů a karimatek
  • zapůjčení vybavení pro výstup
  • vstupy do klášterů
  • permit a komplet servis na Stok Kangri
  • služby průvodce a místního horského vůdce
  • pojištění storna zájezdu
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

V ceně nezahrnuto

 

  • letenka ČR-Dillí-Leh (cca 15 – 20 000 Kč)
  • cestovní pojištění (sjednání pojištění online ZDE)
  • víza

Itinerář

DEN 1-2

 

ČR – DILLÍ – LEH

Letecký přesun z ČR do Dillí a následně do Lehu. Odpolední procházka městem, nasátí místní atmosféry.

 

DEN 3-4

 

LEH, TIKSE

Aklimatizace v okolí Lehu, návštěva klášteru v Tikse, paláce v Lehu a případný fakultativní výjezd do sedla Khardung La (5 602m).

 

DEN 5-11

 

AKLIMATIZAČNÍ TREK POD STOK KANGRI

Čeká nás trek přes sedla Ganda La (4961 m) a Stok La (4855 m) až do základního tábora pod Stok Kangri, v rámci kterého si přivykneme na vysokou nadmořskou výšku. Po celou dobu treku využíváme kompletního servisu agentury, která nám zajistí transport všech zavazadel a přichystá maximální možný komfort.

 

DEN 12-13

 

VÝSTUP NA STOK KANGRI

Výstup na Stok Kangri a návrat do Lehu.

 

DEN 14-16

 

DILLÍ A NÁVRAT ZPĚT DO ČR

Přesuneme se do Dillí, kde si prohlédneme, město, nakoupíme poslední suvenýry a vydáme se zpět do ČR.

Dodatečné informace

Doprava
Letecká doprava z ČR do Indie není do ceny zájezdu zahrnuta. Nemáte-li vlastního oblíbeného prodejce letenek, rádi vám letenky zajistíme. Orientační cena se pohybuje od 15 000 Kč do 20 000 Kč vč. tax.
Začátek a konec programu: Letiště v Lehu a Dillí.

Přeprava po Indii
K cestování po Indii využíváme místní autobusy i pronajaté jeepy, které jsou zahrnuty do ceny zájezdu.

 

Ubytování
Při pobytu ve městech nocujeme v jednoduchém hotelu. V horách budou naším útočištěm hlavně stany, které nám komplet zajistí agentura.

 

Stravování
Během treku máme zajištěné stravování formou plné penze. Ve městech pak využijeme nabídky místních restaurací a ubytování. Z ČR si proto žádné potraviny vozit nemusíte.

 

Náročnost 4
Jedná se o 16denní výpravu zaměřenou na turistiku v podhůří Himálaje s výstupem na Stok Kangri (6 153 m), který však není povinný. Díky transportu batohů na koních nejsou túry nijak výjimečně fyzicky náročné, jedná se o turistiku po horských cestách a pěšinách jen s nejnutnějším vybavením na daný den. Budeme se však pohybovat ve vysokých nadmořských výškách, což má svá specifika a adekvátní fyzická kondice je nutností, stejně jako teplé a kvalitní vybavení. Přestože ve městech a nižších polohách ještě zažijeme teploty přes 30°C, v horách díky nadmořské výšce je klima spíše chladné, ve vyšších polohách teplota v noci padá pod nulu, na nejvyšších vrcholech může ležet sníh.

 

Vybavení
Spací pytel vhodný i pro teploty pod nulou, kvalitní a pohodlný batoh + malý batoh na denní výlety, čelovka, vysoké trekové boty a sandály, trekové hole, přípravek na dezinfekci vody, oblečení odolávající větru a dešti a další běžnou výstroj pro turistiku v horách – viz obecná doporučení www.v-tour.cz/vybaveni.

 

Doplňující informace
Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu.

Zájezd pořádá CK V-tour.

+420 724 883 613

ZAVOLEJTE NÁM

info@summittravel.cz

NAPIŠTE NÁM

Nenechte si ujít:

Heliskiing ve Švédsku – lyžování v prašanu → březen až květen 2020

Nejdostupnější alpské čtyřtisícovky 2020

Skialpové túry – Silvretta z Wiesbadenerhütte 2020

Skialpový ráj v Öetztalu 2020

© Copyright 2017 Summit travel s.r.o.