All for Joomla All for Webmasters

Heliskiing ve Švédsku – lyžování v prašanu

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

doprava

letecky

počet dní

3,4,7 dní

ubytko

skiroom

počet osob

4-5

strava

plná penze

obtížnost

4C

Akci nabízíme ve spolupráci s firmou Arctic Elements, která heliskiing v této oblasti provozuje.

 

Akce je určena pro výborné lyžaře s dobrou fyzickou kondicí.

 

Akce se koná v Laponsku. Heliski oblast zaujímá více než 5 000 km2 alpského terénu. (Pro srovnání můžeme lyžovat v prostorách rovnajících se přibližně polovině rozlohy všech rakouských skiareálů.) Oblast se rozkládá mezi sídly Björkliden na severu, Riksgränsen na západě a Abisko na východě až k masívu Kebnekaise na jihu. Krásné hory Laponska poskytují tedy mnoho variací na lyžování ve volném terénu. Nejvyšší vrcholy dosahují výšky 2100 m. Nachází se zde více jak 100 unikátních vrcholů s převýšením od 600 do 1450 metrů.

 

Terény, ve kterých se lyžuje:

 

Riksgränsen:
Nachází se cca 8 minut letu vrtulníkem od Riksgränsen nebo Björkliden. Oblast zahrnuje vrcholy: Vassitjåkka, Vuoitasrita, Kårsatjåkka nebo Låktatjåkka. Lyžuje se v otevřeném terénu nad hranicí lesa. Nejvyšší převýšení: 1000 m, nejdelší sjezd: 4000 m.

 

Abisko Alps:
Abisko Alps se nacházejí cca 10 minut letu vrtulníkem z Riksgränsen nebo Björkliden. Oblast zahrnuje vrcholy Keron, Pallentjåkka, Tjåmuhas, Ballingbogicohkka a Adnjetjårro. Lyžuje se na otevřených pláních. Nejvyšší převýšení: 955 m, nejdelší sjezd: 2200 m.

 

Kåtotjåkka:
Kåtotjåkka se nachází cca 12 minut letu vrtulníkem z Riksgränsen nebo Björkliden. Oblast zahrnuje vrcholy Kåtotjåkka, Höktopparna and Vassacorru. Lyžuje se v typicky alpském terénu s mnoha dlouhými a strmými sjezdy. Nejvyšší převýšení: 1250 m, nejdelší sjezd:5500 m.

 

Nallo:
Nallo se nachází cca 15 minut letu vrtulníkem z Riksgränsen nebo Björkliden. Oblast zahrnuje vrcholy Nallo, Påssustjåkka, Räitastjåkka, Sielmmacohkka a Unna Vistascohkka. Lyžuje se ve velmi variabilním terénu. Nejvyšší převýšení: 1400 m, nejdelší sjezd: 4000 m.

 

Sälka:
Sälka se nachází cca 20 minut letu vrtulníkem z Riksgränsen nebo Björkliden. Oblast zahrnuje vrcholy Sälka. Lyžuje se v typicky alpském terénu s mnoha možnostni panenských sjezdů. Nejvyšší převýšení: 1000 m, nejdelší sjezd: 3000 m.

 

Kebnekaise:
Kebnekaise nachází cca 25 minut letu vrtulníkem z Riksgränsen nebo Björkliden. Oblast zahrnuje vrcholy Kebnekaise (jižní vrchol Kebnekaise s výškou 2107 m je nejvyšší vrchol Švédska), Singitjåkka, Tarfalatjåkka, Kaskasatjåkka, Vaktposten, Pyramiden, Ceakcahjälmen, Nibals. Lyžuje se v typicky alpském terénu s mnoha možnostmi variací. Nejvyšší převýšení: 1000m, nejdelší sjezd: 3800m.

březen – květen 2020

3denní heli Meteorologen Lodge – 102.800,- Kč (plné obsazení pokoje 99.800,- Kč)

4denní heli Meteorologen Lodge – 153.800,- Kč (plné obsazení pokoje 149.800,- Kč)

7denní heli Meteorologen Lodge – 237.700,- Kč (plné obsazení pokoje 230.770,- Kč)

4denní heli Narvik Mountain Lodge-177.800,- Kč

Neříkej mi, jaké vzdělání máš. Řekni mi, jak velkou část světa jsi viděl.

V ceně zahrnuto

3 denní heli (létá se pátek-neděle)

 

Základní cena akce zahrnuje: 3 noci ubytování s plnou penzí po celou dobu pobytu (při létání je oběd formou pikniku), lety vrtulníkem (2,5 heli-hodiny, v případě pěkného počasí je možné další hodiny letu přikoupit).

 

4 denní heli (létá se pondělí – čtvrtek)

 

Základní cena akce zahrnuje: 4 noci ubytování s plnou penzí po celou dobu pobytu (při létání je oběd formou pikniku), lety vrtulníkem (5 heli-hodin, v případě pěkného počasí je možné další hodiny letu přikoupit).

 

7 denní heli (létá se pondělí – neděle)

 

Základní cena akce zahrnuje: 7 nocí ubytování s plnou penzí po celou dobu pobytu (při létání je oběd formou pikniku), lety vrtulníkem (7,5 heli-hodin, v případě pěkného počasí je možné další hodiny letu přikoupit).

 

Základní cena dále zahrnuje (platí pro všechny programy): ubytování v Meteorologen Lodge, základní nápoje k jídlu (čaj, káva, voda), horského vůdce UIAGM, který lyžuje se skupinou, cestovní a sportovní pojištění, transfer z letiště do hotelu a zpět, letenku Praha – Kiruna a zpět, zapůjčení lavinového vybavení (lav.vyhledávač, sonda, lopata, lavinový batoh ABS Airbag).

V ceně nezahrnuto

Základní cena akce nezahrnuje: poslední noc (obvykle rezervujeme hotel v Kiruně), platby za případnou nadváhu a přepravu lyží, zapůjčení potřebného lyžařského vybavení (toto zapůjčení můžeme zajistit nebo zprostředkovat), náhradní program v případě špatného počasí (lyžování ve skiareálu, rybolov, čtyřkolky, sněžné skútry apod.), další přikupované helihodiny (v případě pěkného počasí a vyčerpání předplacených hodin ze zakoupeného balíčku, ve výši 18.000 Kč / osobu / letovou hodinu, počítá se po 6minutových cyklech).

 

V místě pak cena nezahrnuje: alkoholické nápoje, nealko nápoje mimo snídaně a piknik (oběd) a večeře.

 

V případě špatného počasí dochází k refundaci neprolétaných helihodin. Podrobnější informace jsou k dispozici ve smluvních podmínkách Arctic Elements.

Dodatečné informace

Typy ubytování:

 

V ceně je uvedena cena za dvoulůžkový pokoj ve Skilodge.

 

Skilodge: v pronájmu je celá luxusní lodge, kde jsou velké prostorné pokoje, kuchyň, společenská místnost, sauna a výřivka. Některé logde mají vlastního kuchaře, z některých se dochází do hotelové restaurace.

 

Dřevěné sruby: velmi stylově zařízené apartmány s vlastní kuchyňkou, jídelnou a sociálním zázemím, včetně sauny, na jídlo se dochází do hotelové restaurace.

 

Hotelové pokoje: jedno, dvou nebo vícelůžkové ve *** standardu, k dispozici restaurace, bar, wellnes (za poplatek)

 

Hotelové „ski“pokoje: jedno, dvou nebo čtyřlůžkové – jednoduché ubytování turistického charakteru s vlastním sociálním zařízením, k dipozici stejné služby jako u hotelových pokojů.

 

 

Typy nabízených programů:

 

3 denní heli (létá se pátek-neděle)

3 noci ubytování s plnou penzí po celou dobu pobytu (při létání je oběd formou pikniku), lety vrtulníkem (2,5 heli-hodiny, v případě pěkného počasí je možné další hodiny letu přikoupit).

 

4 denní heli (létá se pondělí – čtvrtek)

4 noci ubytování s plnou penzí po celou dobu pobytu (při létání je oběd formou pikniku), lety vrtulníkem (5 heli-hodin, v případě pěkného počasí je možné další hodiny letu přikoupit).

 

7 denní heli (létá se pondělí – neděle)

7 nocí ubytování s plnou penzí po celou dobu pobytu (při létání je oběd formou pikniku), lety vrtulníkem (7,5 heli-hodin, v případě pěkného počasí je možné další hodiny letu přikoupit).

 

U uzavřených skupin (4-5osob) se snažíme zajistit česky mluvícího horského vůdce, jinak je vedení v angličtině.

Pokud poptáváte termín, který není vypsaný, kontaktujte nás. Rádi vám nabídneme další varianty.

 

Zájezd pořádáme se společností Arctic Elements a spolupracujeme s CK Namche.

+420 724 883 613

ZAVOLEJTE NÁM

info@summittravel.cz

NAPIŠTE NÁM

Nenechte si ujít:

Heliskiing ve Švédsku – lyžování v prašanu → březen až květen 2020

Nejdostupnější alpské čtyřtisícovky 2020

Skialpové túry – Silvretta z Wiesbadenerhütte 2020

Skialpový ráj v Öetztalu 2020

© Copyright 2017 Summit travel s.r.o.