All for Joomla All for Webmasters

Gruzie s výstupem na Kazbeg

doprava

letecky

počet dní

10 dní

ubytování

chata, pension

počet účastníků

6-12

strava

vlastní

obtížnost

3-4

Gruzie s výstupem na Kazbeg

 

špičaté štíty vysokého Kavkazu a pohostinnost místních lidí

 

Nenápadná země ležící na východním pobřeží Černého moře, ve stínu mohutného Kavkazu. Romantická krajina rozeklaných hor, hlubokých údolí, pohostinných obyvatel a vynikajícího vína. Bohatá historie, pestrá kultura a náboženská rozmanitost se zde odráží v řadě nádherných historických památek a sakrálních pamětihodností, kterými je země doslova protkána. Hlavní pás Kavkazu tvořící hranici mezi Gruzií a Ruskou federací vepisuje severní části země osobitý vysokohorský ráz, který přímo vyzývá k její návštěvě a zdolávání vrcholů.

29.6. – 8.7.2018

24.8. – 2.9.2018

15.500,- Kč / osobu + letenky

Neříkej mi, jaké vzdělání máš. Řekni mi, jak velkou část světa jsi viděl.

V ceně zahrnuto

 

  • dopravu autobusy a pronajatými jeepy
  • 4x nocleh v penzionu
  • 5x v horách ve stanu či na horské chatě
  • servis agentury na kopci
  • služby průvodce a místního horského vůdce
  • pojištění storna zájezdu
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

V ceně nezahrnuto

 

  • letenka ČR-Tbilisi (Kutaisi) (cca 4 – 6 000 Kč)
  • cestovní pojištění (sjednání pojištění online ZDE)

Itinerář

DEN 1-2

 
ČR – TBILISI
Přílet z Prahy/Vídně do Tbilisi. Po ubytování v jednom z místních hotelů se vydáme na prohlídku starého Tbilisi. Navštívíme pevnost Narikala, podíváme se na Most Míru a lanovkou vyjedeme k dominantě Tbilisi, 20 metrů vysoké soše matky Gruzie, která se tyčí nad městem. Zájemci mohou na vlastní náklady navštívit místní vyhlášené syrné lázně.
 
DEN 3-4
 
PŘES SEDLO CHAUKHI NA HORU TIKANADZE
V dopoledních hodinách se mašrutkou a následně terénními auty přesuneme z Tbilisi do vesničky Juta, odkud budeme dále pokračovat pěšky na bivakovací místo pod horou Asatiani, zde postavíme stany a zanecháme věci. Následně se vypravíme na pěší výlet do sedla Chaukhi.
Následující den započneme výstupem na horu Tikanadze (3 436 m). Posléze se vrátíme zpět do Juty, odkud se terénními auty přesuneme do města Stepantsminda, ležící pod 6. nejvyšší horou Kavkazu Kazbekem, kde přenocujeme do dalšího dne.
 
DEN 5
 
METEO STANICE
V ranních hodinách zahájíme třídenní výstup na horu Kazbeg. Po cestě navštívíme starobylou strážní věž a nádherný pravoslavný kostel Gergeti Sameba tyčící se nad městem. Přejdeme přes sedlo Arsha a přes ledovec vystoupíme až ke staré sovětské meteostanici, kde přenocujeme do dalšího dne.
 
DEN 6-7
 
KAZBEG (5 047 m)
Šestý den podnikeneme v rámci aklimatizace výstup na Mount Ortsveri 4 350 m. Den následující již časně z rána zaútočíme na vrchol hory Kazbegi (5047). Předpokládaný návrat na meteostanici je v odpoledních hodinách.
 
DEN 8
 
SESTUP DO STEPANTSMINDY
Během dopoledne sestoupíme od meteostanice do města Stepantsminda, odkud se následně přesuneme zpět do Tbilisi.
 
DEN 9-10
 
TBILISI – ČR
Dopoledne bude zahrnovat volný program v Tbilisi. V odpoledních hodinách se přesuneme na letiště, odkud odletíme zpět do Prahy/Vídně.

Dodatečné informace

Doprava

 

Letecká doprava z ČR do Gruzie není do ceny zájezdu zahrnuta. Nemáte-li vlastního oblíbeného prodejce letenek, rádi Vám letenky zajistíme. Orientační cena se pohybuje kolem 4 – 6 000 Kč.
Začátek a konec programu: Letiště v Tbilisi (Kutaisi)

PŘEPRAVA PO GRUZII

K přepravě využijeme místních mašrutek a pronajatých jeepů.

 

Ubytování

 

Ve městech budeme nocovat v místních hotelích a penzionech. V horách budeme spát na horských chatách, případně ve vlastních stanech.

 

Stravování

 

Účastníci se stravují sami z vlastních zásob. Potraviny není problém průběžně doplňovat. V horách během výstupu pak budeme mít zajištěný servis od agentury.
Vodě z vodovodu doporučujeme se vyhnout, případně ji desinfikovat. Po celou dobu zájezdu je možné kupovat vodu balenou. V horách s vodou problém nebývá.

 

Náročnost 3-4

 

Jedná se o 10 denní zájezd expedičního typu. Výlety do hor se budou prolínat s návštěvou památek a měst. Všechny túry a výlety jsou nalehko, bez nutnosti nošení těžkých batohů. Hlavním cílem je výstup na Kazbeg. Samotný výstup není nijak technicky náročný, pouze vrcholový den je třeba vystoupat přes 1 400 m. Výstup však není povinný a lze jej vynechat.

 

Vybavení

 

POVINNÉ VYBAVENÍ

Spací pytel vhodný i pro teploty kolem mínus 5°C, kvalitní a pohodlný batoh, čelovka, vysoké trekové boty a sandály, nepromokavá bunda, teplé oblečení, rukavice (i teplé), čepice, návleky, termoprádlo, sluneční brýle s dobrým filtrem.

DOBROVOLNÉ VYBAVENÍ

přípravek na dezinfekci vody, trekové hole.

 

Doplňující informace

 

Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu.

Zájezd pořádá CK V-tour.

+420 724 883 613

ZAVOLEJTE NÁM

info@summittravel.cz

NAPIŠTE NÁM

Nenechte si ujít:

Heliskiing ve Švédsku – lyžování v prašanu → březen až květen 2019

Nejdostupnější alpské čtyřtisícovky → 13.-17.4.2019

Skialpové túry – Silvretta z Wiesbadenerhütte → 13.3.-17.3.2019

Skialpový ráj v Öetztalu → 18.-22.4.2019

© Copyright 2017 Summit travel s.r.o.