All for Joomla All for Webmasters

Expedice na jezero Inari – Finsko 2019

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

doprava

letecky

počet dní

7 dní

ubytko

chata, stan

počet osob

2

strava

snídaně, večeře

obtížnost

3

Vždycky Vás lákalo vyzkoušet si hromadnou dopravu Eskymáků? Expedice do Finska na jezero Inari s malamutím spřežením bude nezapomenutelným zážitkem. Vyzkoušíte si vše ..od pomazlení se se psy, přípravu psů do spřežení, a samozřejmě ovládání spřežení. Zapřaháme až 16 psů (pro ty opravdu odvážné)……

.
Inari  je jezero ve finské části Laponska v obci Inari. Leží za polárním kruhem, přibližně 1100 km severně od Helsinek. Díky jeho poloze se může v chladných letech stát, že je jezero od listopadu do června zcela zamrzlé. Jezero je 80 kmdlouhé a 40 km široké.  Díky svým 3318 ostrovům vytváří spíše dojem labyrintu vodních cest než otevřené jezerní plochy. Jezero je obklopeno smrkovými a borovými lesy. Nejznámější ostrovy jsou Hautuumaasaari a Ukonkivi s historickým osídlením. 

březen 2020

50.000 Kč / osobu + letenka

Neříkej mi, jaké vzdělání máš. Řekni mi, jak velkou část světa jsi viděl.

V ceně zahrnuto

 – průvodce (mašér)
– asistence vozidla na místě
– odvoz z letiště Ivalo a zpět na letiště
– strava (snídaně, přes oběd se jede, takže něco na zub, večeře)
– instruktáž k expedici + řízení saní
– zapůjčení psího spřežení a saní
– zapůjčení stanu (pokud nebude možno přespat ve srubu)
– zapůjčení bigfoot lyží, sněžnic
– fotografie v elektronické podobě

V ceně nezahrnuto

– letenky
– cestovní pojištění

Itinerář

1. den – samostatný letecký přesun klienta z Praha – Helsinky – Ivalo, kde ho vyzvedneme vozidlem, dopravíme k jezeru do kenelu ke psům. Proběhne aklimatizace, seznámení s naším čtyřnohým i dvounohým týmem, s výbavou a řízením saní. Nácvik krizových situací. Péče o psy, krmení.

 

2. den – nakrmení psů, nabalení osobních i provozních věcí na saně, ustrojení do postrojů, zapřažení spřežení do saní pro klienta. Začátek trasy (trailu), kdy klient následuje mushera se zapůjčeným spřežením 6 – 8 psů. Doba času stráveného každý den na trati se pohybuje mezi 6 – 8h dle povětrnostních a sněhových podmínek a dispozic psů. Následuje ubytování ve srubu či stanu (může se stát, ale stává se velmi výjimečně, že srub bude plně obsazený). Následuje ustájení psů, péče o ně, vysekání díry v ledu na jezeře na vodu pro psy a na vaření. Po nakrmení psů, nastává teprve čas na péči o sebe sama, přípravu stravy atd.

 

3. – 5. den – pokračování trasy, pozorování polární záře, přespávání ve srubech, ve stanu, možnost zapůjčení sněžnic, big foot lyží a vyzkoušení prošlapávání stopy pro psy, jak za starých časů.

.
6. den – návrat ve večerních hodinách z trasy do kempu, odstrojení psů a jejich odměnění, závěrečné shrnutí.

.
7. den odvoz na letiště v Ivalo a návrat do civilizace.

Dodatečné informace

Seznam vybavení ( vše do 15kg ):

.
Obuv alespoň do -40C od renomovaných značek. S měkčí podrážkou. Pohory nejsou vhodné. Osvědčená polárnická obuv Baffin Impact. Přezuvky do srubu crossy/ žabky atp. Funkční teplé ponožky/ podkolenky 2x. Funkční spodní prádlo, nejlépe dvě vrstvy. Nákrčník. Čepice 2x. Kukla. Rukavice vnitřní prstové 3x (nejlépe vlněné Devold apod. nebo pletené vojenské AČR jsou též velmi dobré). Rukavice palčáky dostatečně velké, abyste si je mohli navléci přes prstové rukavice (my preferujeme syntetiku). Rukavice klasické prstové lyžařské či na hory. Funkční mikina/ svetr/ softshell bunda 2x. Vrchní parka (nejlépe s kapucí s kožíškem např.: NorthFace, Canada Goose, Fjallraven). Péřovka. Oteplováky. Lyžařské brýle. Sluneční brýle. Lékařskou vazelínu. Malá lékárnička
Mobilní telefon. Skládací nůž. Příbor. Ešus. Termosku tip.: je dobré mýt sebou i jídelní termosku obsah cca 0,5L. Spacák typ mumie př.: Sir Joseph Looping II 1200 , Prima Everest atp. prostě to nejteplejší co je syntetika nebo peří, je na každém aby se rozhodl, každé má svoje výhody. Karimatka zimní samonafukovací. Karimatka pěnová (oboje odzkoušené značky např.: Therm a Rest — Ridge atp.). Duffle Bag/batoh tak aby se vám do něj vše výše jmenované vešlo (většinu vybavení budete mýt oblečenou na sobě).

.

Stravování:

.
Snídaně: různé druhy kaší, mussli, cereálie
Oběd: něco lehkého, jelikož pojedeme v kuse ( energetické tičinky, ořechy, čokoláda atd )
Večeře: Expressmenu, travellunch

.

Dodatečné informace:

.

Tento zájezd je určen pro klienty, kteří mají alespoň částečné zkušenosti se zimním pobytem ve volné přírodě. Nebojí se psů, mají chuť se naučit nové věci a nebojí se přiložit ruku k dílu. Výhoda této trasy je v zázemích místních srubů, ohřátí se a vysušení výbavy, spacáků atd. Trať trailu vede převážně po jezeře a je nenáročného charakteru – vhodná i pro začátečníky v řízení spřežení.
Specifika: očekávané počasí v rozmezí -10℃ až -40℃, na jezeře často fouká silný vítr, zavátá stopa atd. Nutno počítat z tohoto důvodu s možností prodloužení zájezdu a odletu o několik dní. Počasí nejsme schopni zajistit, kvalitní zimní oblečení podmínkou.

.

 

Zájezd pořádáme ve spolupráci s týmem NCW (never cry wolf).

+420 724 883 613

ZAVOLEJTE NÁM

info@summittravel.cz

NAPIŠTE NÁM

Nenechte si ujít:

Heliskiing ve Švédsku – lyžování v prašanu → březen až květen 2019

Nejdostupnější alpské čtyřtisícovky → 13.-17.4.2019

Skialpové túry – Silvretta z Wiesbadenerhütte → 13.3.-17.3.2019

Skialpový ráj v Öetztalu → 18.-22.4.2019

© Copyright 2017 Summit travel s.r.o.