All for Joomla All for Webmasters

Exotický Skialp a freeride v Africe Maroko 2018

doprava

letecky

počet osob

4 - 8

ubytko

hotel, horská chata

počet dní

8

strava

snídaně, plná penze

obtížnost

3C

Maroko je země několika světů – v pohoří Atlas projdete malebné hory vyrůstající až do výšek přes 4000m. K odpočinku využijete teplé moře, promenády  a pouště. Překvapí Vás mix arabské a evropské kultury přicházející především z Francie, příjemní lidé s nekonečným úsměvem. Navštívíte lázně, uvidíte náměstí plné hadů. Ochutnáte místní pochutiny a pochopíte, proč se Maroko označuje jako země koření. Jde o zem s rozvinutou infrastrukturou s velkým kulturním a přírodním dědictvím nacházející se v severní Africe.

Zažijte skialpinismus v opravdových velehorách v pohoří Atlasu, nekonečné sjezdy v prašanu v panenské přírodě Maroka v okolí nejvyšších velikánů celé severní Afriky. Vychutnáte si skialpinistické toulky berberskými vesnicemi, poznávání přírody, místní kultury a tradic Maroka. Nenechte si ujít exotiku Maroka na Skialpech. Celou akci vede horský vůdce s mezinárodní licencí UIAGM

březen 2020

33.000Kč + letenka

Alespoň jednou za rok navštiv místo, kde jsi nikdy předtím nebyl.
(Dalai Lama)

V ceně zahrnuto:

• horský vůdce UIAGM (HV), min. 4 - max. 8 klientů na 1HV/UIAGM
• místní horský vůdce
• zákonné pojištění CK proti úpadku
• transfer z Marakéše do Oukaimedenu a zpět
• transfer z letiště do hotelu v Marakéši a zpět
• na túrách strava formou plné penze
• 2-3 krát ubytování v hotelu v Marakéši (4*** hotel, ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní)
• 6-7 krát ubytování v horských chatách a v guest house
• muly na zavazadla, kuchař, nosiči

V ceně nezahrnuto:

• mezinárodní letenka
• ostatní neuvedeno v ceně zahrnuto
• spropitné pro místního vůdce, kuchaře a nosiče
• pití a ostatní strava
• pojištění
• skialpové vybavení (po dohodě možno zapůjčit)
• poplatek za letecký převoz lyží

Itinerář:

1.- 2.  den Odlet z ČR a přílet do Marakéše

Náš hotel se nachází v samém středu Mediny. V následujícím čase si prohlédneme centrum historického města – Medina, Djemaa El Fna, Koutoubia Mosque.

 

3. den – Marakéš – Oukaimden 2600m

Po snídani odjedeme z Marakéše do jediného lyžařského střediska v severozápadní Africe Oukaimdenu, které se nachází v nadmořské výšce 2600m. Odtud již na lyžích nastoupáme do sedla Tachdirte 2400m s možností výstupu na Oukaimeden summit 3200m a s následným sjezdem do Tizi n´Addi 2960m. Cestou budeme projíždět několika berberskými vesnicemi a údolím Ourika.

Převýšení: ↑ 650m/2-3hod, ↓ 700m/1hod

 

4. den – Bouignaouane summit 3800m

Dnešní den nastoupáme po pěti hodinách k druhému vrcholu Bouignaouane 3800m s nádherným výhledem na údolí Tachdirte a okolní vrcholy Angour 3600m, Likkemt 3600m, Aksoual 3920m. Po obědě nás čeká 1,5 hodinový sjezd do Tachdirte.

Převýšení: ↑ 1400m/6hod, ↓ 1400m/1,5hod

 

5. denToubkal 3560m – Imlil 1760m

Brzy ráno nás čeká výstup přes sedlo Tizi n´Likkemt 3600m s panoramatickými výhledy na údolí Imnane a Adrar N´derne zvané jako Assif n´Ourai. Následovat bude lyžovačka širokým kuloárem. Dle sněhových podmínek můžeme sjet až do Tizi n´Tamaterte nebo půjdeme pěšky po cestě do Imlilu přes sedlo Tizi n-Tamaterte 2279m. Výhledy do údolí Imlil jsou neuvěřitelné.

Převýšení: ↑ 1200m/5hod, ↓ 1320m/1,5hod

 

6. denImlil Valley 1740m – Toubkal Hut 3207m

Ráno zamíříme k chatě Toubkal, která se využívá jako základní tábor při výstupu normální trasou. Nejprve půjdeme méně náročným terénem přes vesnici Aroumd, poslední vesnicí tohoto údolí. Údolí se ohýbá na východ k Sidi Chamharouch, který vznikl v okolí muslimské svatyně. Následně strmě nastoupáme po pravé straně údolí Isougouane až ke staré Neltner refuge CAF a nově vybudované chatě Refuge le mouflon.

Převýšení: ↑ 1470m/6hod

 

 7. denVrcholový den

Toubkal Hut 3207m –  Mt Toubkal Summit 4167m

Tento den vystoupáme na nejvyšší vrchol Atlasu a SZ Afriky a druhý nejvyšší vrchol Afriky po Kilimanjaru    Mt Toubkal 4167m. Dle podmínek a kondice lyžařů je možné zvolit i obtížnější varianty sjezdu z nejvyššího vrcholu. Užijeme si parádní firnovou lyžovačku s výhledy na okolní velikány v pohoří Atlasu.

Převýšení: ↑ 960m/3,5hod, ↓ 960m/1,5hod

 

8. den Toubkal Hut 3207m – summit Rass Ouankrim 4088m

Poslední den se zaměříme na výstup na další čtyřtisícovku Rass Ouankrim 4088m. Zpestření dle podmínek nám zcela jistě poskytne i sjezd z vrcholu a následné šlapání na další vrcholy Akioud 4030m, Les clochetons 3980m a Tadat 3750m. Jedná se o vršky na JV od chaty Toubkal a sjezdy v širších kuloárech. Po obědě sjedeme do Imlilu. Odtud nás bude čekat transfer do hotelu v Marakéši.

Konečně si můžeme užít tradiční masáže Hammam a odpočinout si v kavárně v centru města.

Převýšení: ↑ 900m/4hod, ↓ 2350m/2-2,5hod

 

9. den – odlet z Marakéše, přílet do ČR

Dodatečné informace:

Jde o jednodenní skialpové túry na lehko s podporou mul a nosičů se zajištěnou plnou penzí.

Zájezd je organizován za asistence místní agentury, která nám zajišťuje následující servis (muly, nosiče, transfery, kuchaře, ubytování). Zájezd se pojede již při počtu 4 účastníků, max. velikost skupiny je 8 osob. Letenka není součástí ceny, po domluvě s účastníky Vám ji rádi zajistíme. Cena se nyní pohybuje okolo 7-8 tis. Kč/os. Lyže se převážejí ve vaku letecky. Se způsobem balení Vás seznámíme v podrobných pokynech k zájezdu.

 

Ubytování:

Na začátku a na konci pobytu v Maroku se ubytujeme v pěkném hotelu v centru Mediny (ve dvoulůžkových pokojích).

V horách budeme spát v horských chatách nebo v místních útulných a rodinných guest house ve více lůžkovém pokoji s vlastní postelí. V horách je potřeba svůj vlastní spacák, deky jsou zajištěny na místě. Jsou k dispozici toalety a sprchy s teplou vodou.

 

Strava:

V hotelu v Marakéši je zajištěna snídaně. V horách se o nás budou starat místní kuchař a majitel chaty nebo guest house, kteří nám připraví vždy plnou penzi. Ke snídani bývá zpravidla omeleta, chléb, máslo, marmeláda, sýr, musli, čaj a káva). K obědu dostaneme na túry balíček a čaj do termosky. Většinou se budeme vracet na pozdní svačinu, kde nás přivítají s teplou polévkou, kávou a čajem). K večeři ochutnáme místní speciality.

 

Náročnost:

Náplní programu jsou vrcholové výstupy a sjezdy na lyžích nalehko v neledovcovém terénu v nadmořských výškách 1500 – 4 200m. Akce je vhodná i pro průměrné lyžaře. Důležitá je však dobrá fyzická kondice. Zkušenosti se skialpinismem, manipulací s cepínem a pohybem na mačkách jsou žádané. Výhodou je osobní zkušenost s pohybem ve výškách nad 4 000 m, ale není to podmínkou. Akce není vhodná pro úplné začátečníky, ale spíše pro ty, kteří už nějakou dobu skialpinismus provozují. Jedná se o lyžování ve svazích o průměrném sklonu svahu a širokých kuloárech v jarním firnu v podnebném pásmu Afriky. Své si zde najdou i dobří lyžaři.  Je možné najít alternativní výstupy a sjezdy náročnějšího charakteru.

 

Vybavení:

 

Povinné vybavení:

 • skialpinistické lyže, boty a vázání, stoupací pásy, teleskopické hole, stoupací železa na lyže (tzv. haršajsny),
 • lavinový vyhledávač (pípák, náhradní baterky), lavinová lopata, lavinová sonda, nouzový bivakovací pytel pro 2 osoby do dvojice (po domluvě lze za příplatek tento materiál zajistit)
 • mačky, lehký turistický cepín, helma (po domluvě lze za příplatek zajistit)
 • batoh 30 – 45l nebo lavinový batoh (ABS, Snowpulse po domluvě lze za příplatek zajistit)
 • nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex), péřová bunda, nebo vesta, softshellová (fleecová) bunda, nebo vesta, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (3 páry), termoska, láhev na pití nebo camelback (1,5 – 2 l v zatepleném obalu), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice,
 • kvalitní sluneční brýle, lyžařské brýle, ochranný krém proti slunci, pomádu na rty, čelovka
 • pogumovaná (nepromokavá taška), nebo batoh cca 60l pro nosiče a muly
 • teplý spacák pro spaní na chatách a v místních guest house (karimatka není potřeba)
 • lékárnička s obvazovým materiálem a léky 

 

Další doporučené vybavení:

 • čelenka, šátek, kšiltovka, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS, foťák, telefon Program vede horský vůdce UIAGM, který má právo v zájmu bezpečnosti účastníků túry upravit, případně je nahradit jinými. Pro účast na akci je nutné mít sjednané členství u Alpenverein nebo jiné adekvátní pojištění pro skialpinismus a cestovní pojištění (v případě zájmu lze za příplatek zajistit).

 

Zajištění akce:

 • Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení Vám zašleme s podrobnými pokyny k zájezdu.

+420 724 883 613

ZAVOLEJTE NÁM

Nenechte si ujít:

Heliskiing ve Švédsku – lyžování v prašanu → březen až květen 2019

Nejdostupnější alpské čtyřtisícovky → 13.-17.4.2019

Skialpové túry – Silvretta z Wiesbadenerhütte → 13.3.-17.3.2019

Skialpový ráj v Öetztalu → 18.-22.4.2019

© Copyright 2017 Summit travel s.r.o.