All for Joomla All for Webmasters

                                         – BALI –

doprava

letecky

počet dní

15 dní

ubytování

hotel

počet účastníků

5-10

strava

snídaně

obtížnost

2

Bali

ostrov tisíce podob

Bali je malým turistickým klenotem Indonésie. Skrývá se východně od Jávy, jako součást řady ostrovů jdoucích od Malajsie až po Austrálii. Tento relativně malý ostrov v sobě skrývá vše, co dokáže Indonésie nabídnout. Příjemné a stálé podnebí v obdobích sucha, teplé a průzračné moře s kilometry opuštěných písčitých pláží a množstvím sopek s pralesy či rýžovými políčky na úpatích ve vnitrozemských částech ostrova. To vše doplněné o množství hinduistických a budhistických památek, přívětivé obyvatele a výtečnou ostřejší kuchyni.
Zájezd je koncipován tak, abychom poznali a zažili vše, co tento ostrov nabízí. Třešničkou na dortu budou dva denní a jeden noční výstup na sopky a šnorchlování s mantami. Tyto výlety jsou již zahrnuty do ceny zájezdu. Zájezd je ještě možné prodloužit o čtyřdenní fakultativní trek pralesem na aktivní sopku Gunung Rinjani (3 726 m) na ostrově Lombok. Všechny výlety jsou pořádány ve spolupráci s krajany žijícími na ostrově.

23.6.-8.7.2018

32.900,- Kč / osobu + letenka

Pokud si myslíte, že dobrodružství je nebezpečné, pak zkuste rutinu. Ta je smrtelná.

V ceně zahrnuto

 • společnou dopravu na místě
 • zpáteční trajekty na Nusa Penida
 • vstup na Kawah Ijen a Batur
 • 13x nocleh v hotelu
 • 6x polopenze
 • 7x snídaně
 • služby průvodce
 • služby místního průvodce pro výlety
 • pojištění storna zájezdu
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH

V ceně nezahrnuto

 • letenka ČR – Bali (cca 23 000 Kč vč. tax)
 • prodloužení zájezdu na Lombok
 • vstupy do památek – většinou se pohybují okol 20 – 40 tisíc rupií za osobu (40 – 80 Kč)
 • ponory a zapůjčení potápěčského vybavení
 • cestovní pojištění (sjednáme Vám pojištění ZDE)

Itinerář

DEN 1 – 2
ČR – BALI
Přílet do Denpasaru odkud bude následovat přesun do Kuty, turistického centra Bali západního charakteru. Ubytování a po náročném letu, odpočinek na pláži či u bazénu.

 

DEN 3
SOPKA BATUR
Výlet autem k sopce Batur s jezerem Danau Batur. Cestou uvidíme sloní jeskyně a údolí královen (Gunung Kawi). Jedná se o posvátné místo vytesané do skály. Během dne ochutnáme cibetkovou kávu a poslechneme si výklad o výrobě kávy a pěstování plodin na Bali. Nocleh nás čeká v hotelu v kráteru sopky s odpočinkovou koupelí v horkých pramenech.

 

DEN 4
ANAK
Nenáročný výstup na sopku Anak (což v překladu znamená dítě) ve středu kráteru Baturu. Uchvatné výhledy na sopečnou krajinu a celý kráter, který má po obvodu 12 km. Následuje přesun do Loviny.

 

DEN 5
LOVINA
Navštívíme sirné lázně Banjar s blahodárnými účinky na pleť a pohybový aparát a největší budhistický chrám na Bali Budhistik s maketou Boro Budur. Odpoledne volný program v Lovině, turistickém centru, které je proslaveno zejména častými návštěvami delfínů.DEN 6

 

DEN 6
VÝSTUP NA KAWAH IJEN
Brzké ranní vstávání a přesun autem do přístavu Karangasem, odkud se přeplavíme trajektem na Jávu. Jeepy budeme pokračovat do základního tábora pod sopkou Kawah Ijen a odtud již budeme stoupat pěšky na hranu kráteru. Za příznivých podmínek sestoupíme i do kráteru sopky Kawah Ijen se sirnými doly v kaldeře, kde se stále těží a nosí síra manuálně.DEN 7

 

DEN 7
VODOPÁDY GITGIT A MUNDUK
Přesun do Ubudu přes vodopády GitGit a Munduk, kde můžete obdivovat místní architekturu a navštívit lotosovou zahradu v chrámu Pura Sarawati nebo se podívat do posvátného parku Monkey Forrest, kde uvidíte dokonalou symbiózu přírody a duchovního života. Projdeme se po rýžových polích Jatiluwih (UNESCO), kde bude možnost nákupu Balijské rýže a ochutnání rýžového čaje.

 

DEN 8
UBUD
Návštěva Ubudu jako kulturního a společenského centra ve vnitrozemí Bali, kde se sjíždějí místní umělci a myslitelé. Zajímavým místem je opičí les se stovkami opic, které můžeme i krmit. Zájemci mohou navštívit místní muzeum historie a kultury nebo se věnovat nákupům a smlouvání na tradičním tržišti.

 

DEN 9
VÝCHOD SLUNCE NA GUNUNG AGUNG
V noci opouštíme Ubudu a přesouváme se k úpatí nejvyšší hory a sopky Bali Gunung Agung. Následně zahájíme noční výstup k vrcholu sopky, tak abychom mohli sledovat východ Slunce a za ideálních podmínek i celé Bali. Po sestupu se přesuneme do Sanuru, odkud poplujeme lodí na Nusa Penida.

 

DEN 10 – 14
NUSA PENIDA
Na ostrově, kde je stále regulován cestovní ruch, dokonale nasajeme místní atmosféru a poznáme zdejší život. V závislosti na podmínkách přílivu a odlivu, budeme šnorchlovat s mantami a věnovat se introponorům. Celodenní motorkové výlety za krásami ostrova vyplní bohatě program všech dnů na Nusa Penida. Navštívíme: Sea Crater, Manta View, 700 schodů, jeskynní chrám s netopýří jeskynní, Crystal Bay a další drahokamy ostrova.

 

DEN 15 – 16
BALI – ČR
Podle časových možností se naposledy vykoupeme v moři a přesuneme na letiště. Zájemci o prodloužení programu se přesunou na Lombok.DEN 15 – 19

 

FAKULTATIVNÍ PRODLOUŽENÍ PROGRAMU
15. den: Lombok
Přelet na ostrov Lombok, kde nás na letišti vyzvedne místní průvodce a zaveze nás na ubytování do hotelu.

 

16. – 17. den: Kráter a vrchol Rinjani
Čeká nás takřka 7 hodinový trek pralesem až do výšky přes 2 300 m, na první hranu kráteru, kde přenocujeme. Vše je naplánováno tak, abychom další den ještě za tmy vystoupili na druhou, vyšší hranu kráteru a vrchol Rinjani (3-4h), odkud nás bude čekat překrásný východ slunce. Následuje sestup do kráteru (2-3h), kde se vykoupeme v horkých jezírcích. Odpoledne výstup na další hranu kráteru (2 600m), kde nás čeká nocleh.

 

18. – 19. den: Návrat na Bali a do ČR
Snídaně a pozorování východu slunce, sestup do vesnice Senaru, kde nás vyzvedne vůz a dopraví zpět na letiště. Návrat na Bali a odlet do ČR.

Dodatečné informace

Doprava
LETECKÁ DOPRAVA
Letecká doprava z ČR do Bali není do ceny zájezdu zahrnuta. Nemáte-li vlastního oblíbeného prodejce letenek, rádi vám letenky zajistíme. Orientační cena zpáteční letenky se pohybuje od 20 000 Kč do 25 000 Kč vč. tax. Ideální jsou přímé lety z Prahy (Vídně) do Denpasaru.
Začátek a konec programu: Denpasar
PŘEPRAVA PO BALI
K přepravě po Bali využíváme místní mikrobus s řidičem, na Nusa Penida rychloloď a skútry, případně automobily. Veškerá doprava na místě je zahrnuta do ceny zájezdu.

 

Ubytování
NOCLEHY POD STŘECHOU
Po celou dobu zájezdu jsme ubytování v hotelích ve dvoulůžkových pokojích se snídaní. Pokoje jsou vybaveny klimatizací nebo větrákem, zásuvkou kompatibilní s českou elektronikou, sprchou s teplou vodou a WC.
V případě prodloužení na Gunung Rinjani spaní v pralese v přístřešcích či stanu. Veškeré vybavení pro nocleh v přírodě je k zapůjčení jako součást výletového balíčku.

 

Stravování
Polopenze nebo snídaně je podávána přímo na ubytování. Během dne se již účastníci stravují individuálně v místních pouličních restauracích (Warung), kde je k mání čerstvé a kvalitní jídlo za rozumné ceny. Proto není nutné dovážet z ČR žádné potraviny. V případě prodloužení programu o Gunung Rinjani je do ceny zahrnuta plná penze.

 

Náročnost 2
2 – NENÁROČNÉ
Jedná se o poznávací zájezd s dostatkem času na relaxaci. Je třeba počítat s přesuny v klimatizovaném mikrobusu z místa na místo, kde si budeme prohlížet zajímavou přírodu a památky. Náročnější jsou tři výstupy na vulkány, žádný z nich nezabere více jak 7 hodin, ale je potřeba počítat s převýšením (800 – 1 200 m) a středně náročným terénem. Noční výstup na Gunung Agung je náročnější kvůli tmě, riziku silnějšího větru a s tím spojeného víření sopečného prachu. U výstupu na Kawah Ijen je třeba dávat pozor na sirný mrak, který se pohybuje v kaldeře a na okraji kráteru a podle toho přizpůsobit svůj pohyb. Součástí jsou také výlety na skútrech na Nusa Penida, řidičský průkaz není potřeba, základní zkušenosti s ovládáním motorky se ovšem mohou hodit. Při šnorchlování s mantami a při ponoru je potřeba dávat pozor na mořské proudy, vše ale kontroluje zkušený kapitán či divemaster. Doprovodný program, si lze libovolně upravit, případně některé části vynechat.V případě volby prodloužení o Gunung Rinjani Trek, se jedná o 4 denní trek s průvodcem a nosičem do 3 700 m.

 

Vybavení
POVINNÉ VYBAVENÍ
Pro výstupy na vulkány se vám bude hodit jak teplejší oblečení vhodné pro turistiku, kde je pravděpodobnost silnějšího větru a teploty zde klesají pod 10°C, tak pevnější obuv a batůžek pro jednodenní výlety. Nezapomeňte na čelovku pro noční výstup. Pro vstup do chrámů je potřeba speciální šátek sarong, který zahalí kolena a kotníky. Lze jej zakoupit na místě za cca 25 Kč za kus.

 

Doplňující informace
RINJANI TREK
Zájemci o Rinjani Trek mají veškeré vybavení pro nocleh zahrnuto do ceny. Do ceny je také zahrnuta plná penze. Nutností je kvalitní obuv a teplejší oblečení, neboť se budeme pohybovat ve výšce až 3 000 m.
Cena fakultativního prodloužení programu je od 13 500 Kč, při účasti minimálně 4 osob a obsahuje: 4 denní trek s ubytováním a plnou penzí a zapůjčení vybavení pro noclehy.

Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu.

+420 724 883 613

ZAVOLEJTE NÁM

Nenechte si ujít:

Heliskiing ve Švédsku – lyžování v prašanu → březen až květen 2020

Nejdostupnější alpské čtyřtisícovky 2020

Skialpové túry – Silvretta z Wiesbadenerhütte 2020

Skialpový ráj v Öetztalu 2020

© Copyright 2017 Summit travel s.r.o.