All for Joomla All for Webmasters

.

– Annapurna trek – Poon Hill –

.

doprava

letecky

počet dní

12 dní

ubytování

chata, penzion

počet účastníků

6-12

strava

vlastní

obtížnost

2-3

Annapurna trek – Poon Hill

.

nenáročný trek na Poon Hill s úžasnými výhledy a jungle safari

.

Po příletu do Káthmándú a nezbytném odpočinku nás čeká prohlídka nejvýznamnějších architektonických skvostů a kulturních památek hlavního města, z nichž mnohé jsou také na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Po dokoupení chybějícího vybavení a vyřízení trekkingových permitů se přesunem soukromým minibusem do Pokhary – trekkingové mekky nejen oblasti Annapuren ale i celého Nepálu. Po krátkém přejezdu do Nayapulu se již vydáme na naše pětidenní putování, jehož vrcholem bude výstup na vyhlídkový vrchol Poon Hill (3 210 m), nabízející úžasnou himalájskou podívanou při vycházejícím slunci. Z vrcholů, které uvidíme jako na dlani stojí za zmínku především Dhaulágiri (8 167 m), Tukuche (6 920 m), Nilgiri (6 940 m), Annapurna South (7 219 m), Annapurna I (8 091 m), jedinečná Machhapuchhare (6 993 m) ale i další.

.

Během našeho putování budeme procházet tradičními vesnicemi Gurungů, které vynikají osobitou architekturou a typickou kulturou tohoto etnika. Zájemci mohou navštívit i známé muzeum o kultuře a zvycích těchto obyvatel ve vesnici Ghandruk. Během tohoto treku se můžeme setkat s velmi pestrou faunou a flórou, jíž vévodí v jarních měsících nádherně kvetoucí rododendronové lesy, kterými budeme procházet. Po návratu do Káthmándú nás čeká volitelný program, nezbytný nákup suvenýrů, zakončení pobytu v jednom z proslulých barů při dobré hudbě a odlet domů.

.

Pobyt je možné prodloužit o návštěvu NP Chitwan (UNESCO), kde žije mnoho chráněných a téměř vyhynulých živočichů a rostlin. Pro zájemce se nabízí jungle safari – vyjížďka na slonech s možností vidět živočichy v jejich přirozeném prostředí (bengálský tygr, indický nosorožec, krokodýl, atd.), plavba po jezeře, koupání se slony a další aktivity.

27.4.-8.5.2018

18.300,- Kč / osobu + letenka

Pokud si myslíte, že dobrodružství je nebezpečné, pak zkuste rutinu. Ta je smrtelná.

V ceně zahrnuto

 • ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelu (KTM, Pokhara) a v lodžiích během treku
 • snídaně v hotelích v KTM a Pokhaře
 • vnitrostátní pozemní přepravu
 • treking permit do oblasti Annapurna
 • služby průvodce
 • pojištění storna zájezdu
 • zákonné pojištění CK
 • Informační materiály a DPH

V ceně nezahrnuto

 • letenka Praha – Káthmándú (KTM) a zpět vč. poplatků (cca 20 000 Kč)
 • vstupní vízum (cca 40 USD, platí se individuálně na letišti v Káthmándú)
 • fakultativní aktivity
 • vstupné do památek
 • případné najmutí nosiče (zhruba 300 Kč/den)
 • cestovní pojištění (Sjednání pojištění online ZDE)
 • členství v Alpenverein

Itinerář

DEN 1-2
ČR – KÁTHMÁNDÚ
Odlet do Káthmándú. Vyřízení vstupních víz, přesun z letiště do turistické čtvrti Thamel. Ubytování v hotelu, směna peněz, jedinečná atmosféra pulzujících uliček, posezení v některé z výtečných restaurací.

 

DEN 3-4
KÁTHMÁNDÚ, POKHARA
Okružní prohlídka nejvýznamnějších kulturních památek města. Nejvýznamnější buddhistická stupa Boudhanath (UNESCO), hinduistické kremace v Pashupatinath (UNESCO), kde nám budou dělat společnost svatí muži sádhuové, prohlídka chrámů na Durbar Square (Palácové náměstí, UNESCO), opičí chrám Swayambhunath. Atmosféra starého, mýtického a životem pulzujícího města, tibetských hospůdek, krámků a středověkých tržišť, zapadlých uliček i soch Buddhů. Dokoupení vybavení a zásob na trek. Druhý den přejezd minibusem z Káthmándú do Pokhary (5-6h), ubytování v hotelu, plavba po jezeře Phewa.

 

DEN 5
POKHARA – TIKHEDHUNGA (↗ 550M, 5 HOD)
Přejezd do vesnice Nayapul (1h), odkud začíná náš první trek do Tikhedhungy.

 

DEN 6
TIKHEDHUNGA – GHOREPANI (↗ 1350M, 5-6 HOD)
Po překročení řeky následuje dlouhé stoupání kolem polí, která postupně vystřídá hustý les nádherně kvetoucích rododendronů, kterým postupně vystoupáme až do Ghorepani.

 

DEN 7
GHOREPANI – POON HILL – TADAPANI (↗ 900M, ↙ 1050M, 7-8 HOD)
Ranní výšlap na vyhlídkový kopec Poon Hill (1h), kde vycházející slunce odkrývá jeden z nejnádhernějších výhledů na Himaláje (Dhaulágiri, Tukuche, Annapurna South, atd.). Po návratu do Ghorepani se sbalíme a čeká nás trek do Tadapani s úžasnou kulisou Machhapuchhare a Annapurny South.

 

DEN 8
TADAPANI – GHANDRUK (↙ 700M, 3 HOD)
Po časově nenáročném sestupu do vesnice Ghandruk je zbytek dne vyhrazen prohlídce této tradiční vesnice Gurungů (možnost návštěvy muzea).

 

DEN 9
GHANDRUK – POKHARA (↙ 1000M, 6 HOD)
Celodenní klesání přes malebné vesničky a terasovitá políčka vede zpět do Nayapulu, odkud následuje přejezd do Pokhary.

 

DEN 10
POKHARA – KÁTHMÁNDÚ
Ranní přejezd zpět do Káthmándú, fakultativní program, nákup suvenýrů, završení programu v některém z proslulých barů.

 

DEN 11-12
KÁTHMÁNDÚ – ČR
Odlet domů, návrat do ČR.

Dodatečné informace

Doprava
Letecká přeprava z ČR do Káthmándú není do ceny zájezdu zahrnuta. Nemáte-li vlastního oblíbeného prodejce letenek, rádi vám letenky zajistíme. Orientační cena se pohybuje kolem 20 000 Kč vč. tax. Obecně platí, že čím dříve je přihlášen dostatečný počet účastníků, tím dříve se kupují letenky a cena je nižší. Letenky nekupujeme, pokud není 100 % šance, že se zájezd uskuteční. Standardně se létá z Prahy / Vídně do Káthmándú.
Začátek a konec programu: Káthmándú

PŘEPRAVA PO NEPÁLU
Součástí ceny zájezdu je vnitrostátní pozemní přeprava.

 

Ubytování
Ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelu (Káthmándú, Pokhara) a na treku ve 2,3 i vícelůžkových lodžích ve vlastních spacácích.

 

Stravování
Do ceny zájezdu je zahrnuta snídaně v hotelích v Káthmándú a Pokhaře. Díky noclehům v lodžích budete mít vždy střechu nad hlavou a dostatek místní stravy.

 

Náročnost 2-3
Program zájezdu je sestaven jako kombinace treku a poznání, z hlediska obtížnosti je dosažitelný pro každého, u koho se snoubí slušná fyzická a psychická kondice a samozřejmě záliba v poznávání cizích kultur. Při horském treku nás čeká denně 3-8 hod chůze po horské stezce, pohybovat se budeme v nadmořských výškách od 1 070 m do 3 210 m (vrchol Poon Hill). Výchozím i konečným místem treku bude vesnice Nayapul. Káthmándú se nachází ve výšce 1 400 m. Pro přihlášené účastníky se uskuteční předodjezdová schůzka s průvodcem.

 

Vybavení
Základem je kvalitní obuv do hor, spací pytel, odolný a pohodlný batoh, čelovka, vysoké trekové boty, sandály, zimní i letní outdoorové oblečení, sluneční brýle, trekové hole, fotoaparát.

 

Doplňující informace
Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu.

 

Zájezd organizuje CK V-tour.

+420 724 883 613

ZAVOLEJTE NÁM

Nenechte si ujít:

Heliskiing ve Švédsku – lyžování v prašanu → březen až květen 2019

Nejdostupnější alpské čtyřtisícovky → 13.-17.4.2019

Skialpové túry – Silvretta z Wiesbadenerhütte → 13.3.-17.3.2019

Skialpový ráj v Öetztalu → 18.-22.4.2019

© Copyright 2017 Summit travel s.r.o.